Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > R. Šalaševičiūtė tęsia darbinius susitikimus su sveikatos apsaugos ministrais
Naujienos
R. Šalaševičiūtė tęsia darbinius susitikimus su sveikatos apsaugos ministrais
2015-09-16

Ministrė Rimantė Šalaševičiūtė Vilniuje vykstančios Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono komiteto 65-osios sesijos metu susitiko su Ukrainos, Čekijos sveikatos apsaugos ministrais. Pagrindiniai klausimai – dvišalis bendradarbiavimas sveikatos apsaugos srityje.

 

Susitikime su Ukrainos sveikatos apsaugos ministru Aleksanderu Kvitašvili, R. Šalaševičiūtė pažymėjo, kad Lietuva pasiruošusi ir toliau teikti įvairiapusę pagalbą bei dalintis gerąją patirtimi su Ukrainos sveikatos sektoriumi. Buvo kalbama apie bendradarbiavimą, perkeliant ES nuostatas į nacionalinę teisę bei reformuojant sveikatos sistemą, regioninių iniciatyvų plėtrą, konsultavimą psichosocialinės reabilitacijos sektoriaus reformavimo klausimais. „Prireikus, toliau tęsime gydymo ir medicininės reabilitacijos paslaugų teikimą nukentėjusiesiems nuo karo veiksmų Ukrainoje", – sakė ministrė R. Šalaševičiūtė.

 

 

 

Susitikimo metu. SAM nuotrauka.

 

Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė taip pat susitiko su Čekijos sveikatos apsaugos ministru Svatopluku Němečeku. Buvo aptartos dviejų šalių universitetinių klinikų specialistų bendradarbiavimas, dalinimasis patirtimi, kvalifikacijos kėlimas šalies universitetinėse klinikose. Sveikatos apsaugos ministrė pakvietė S. Nemečeką šiemet dar kartą apsilankyti Lietuvoje su specialistų delegaciją ir aptarti kitas bendradarbiavimo galimybes, dalintis gerąją šalių patirtimi vaistų kontrolės sektoriuje.

 

Artimiausiu metu PSO Europos regiono 65-osios komiteto sesijos metu planuojamas pasirašyti ministrės R. Šalaševičiūtės susitarimas dėl dvišalio bendradarbiavimo sveikatos ir medicinos mokslų srityse su Uzbekistano Respublikos sveikatos apsaugos ministru Anvaru Alimovu.

 

PSO Europos regiono 65-ąją sesiją galima stebėti tiesiogiai: http://www.euro.who.int/en/about-us/governance/regional-committee-for-europe/65th-session/multimedia/live-webcast-high-bandwidth

 

Daugiau informacijos apie sesijos darbą: http://www.euro.who.int/en/rc65

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

 http://sam.lrv.lt