Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės lankėsi ligonių kasose
Naujienos
Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės lankėsi ligonių kasose
2014-08-29

Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę" dalyvės būsimosios medikės Saulė Starkauskaitė ir Gabija Jasionytė lankėsi Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK)  ir Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje (Vilniaus TLK).

 

Jau nuo šio rudens studijas pradedančios būsimosios studentės domėjosi, kaip yra planuojamas ir vykdomas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, kaip kontroliuojamos gydymo įstaigos, kaip mūsų kraštiečiams garantuojama sveikatos priežiūra Europos Sąjungoje (ES). Taip pat joms buvo įdomu sužinoti, kaip ligonių kasos informuoja visuomenę apie aktualijas privalomo sveikatos draudimo srityje, kokias modernias technologijas ir priemones pasitelkia tai darydamos.

Dvi būsimos medikės – Saulė Starkauskaitė iš Šakių (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentė) ir  Gabija Jasionytė iš Marijampolės (Vilniaus universiteto studentė), apsilankiusios VLK ir Vilniaus TLK, sužinojo, kaip Lietuvoje veikia privalomojo sveikatos draudimo modelis, kaip planuojamas ir vykdomas PSDF biudžetas ir kaip gydymo įstaigoms mokama už Lietuvos apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. Taip pat susitikimo metu joms pateikta pavyzdžių, kokia informacija yra teikiama gyventojams, siekiant atskleisti privalomojo sveikatos draudimo teikiamą apsaugą ir praktinę naudą žmogui susirgus, prireikus gydymo.   

Vilniaus TLK būsimosios studentės buvo supažindintos su Gyventojų aptarnavimo skyriaus veikla.  Čia joms išduotos Europos sveikatos draudimo kortelės.

  

Susitikimo fotoreportažas

 

P1010051.JPG 

Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę" dalyvės  Gabija (kairėje) ir Saulė, atvykusios į VLK, buvo linksmai nusiteikusios ir aktyviai domėjosi viskuo, kas susiję gydymo įstaigų veikla, pacientams suteiktų paslaugų apmokėjimu. VLK nuotrauka.

 

P1010060.JPG 

VLK Biudžeto planavimo skyriaus vedėja Simona Adamkevičiūtė atsakė į klausimus apie sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymą, PSDF biudžeto planavimą ir vykdymą, kaip apmokama už pacientams suteiktas gydymo paslaugas.

VLK nuotrauka.

 

 P1010053.JPG

 

Oksana Burokienė, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė moksleivėms paaiškino, kodėl ir kaip gydymo įstaigos tikrinamos dėl PSDF lėšų panaudojimo, pateikė informaciją apie skatinamąsias paslaugas, naujoves sveikatos priežiūros srityje. VLK nuotrauka.

 

 

Jūratė Sabalienė, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja, ir viešnios Gabija bei Saulė rado bendrą kalbą. VLK atstovė joms pateikė naujausią informaciją, kokios paslaugos gali būti apmokamos PSDF lėšomis, kai mūsų kraštiečiai vyksta gydytis į ES ir Europos Ekonominės Erdvės šalis. VLK nuotrauka.  

 

P1220338.jpg 

Saulės rankoje – Europos sveikatos draudimo kortelė. Vilniaus TLK nuotrauka.

 

VLK ir Vilniaus TLK informacija