Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Projekto „Žinoti sveika“ rezultatas – daugiau apie sveikatos draudimą žinančių žmonių
Naujienos
Projekto „Žinoti sveika“ rezultatas – daugiau apie sveikatos draudimą žinančių žmonių
2013-05-30

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos baigė beveik devynis mėnesius trukusį visuomenės informavimo projektą „Žinoti sveika“. Jis buvo skirtas supažindinti visuomenę su sveikatos priežiūros paslaugomis, apmokamomis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Rengtos informacinės kampanijos kompensuojamųjų vaistų temai plėtoti, skatinti žmones dalyvauti prevencinėse programose ir naudotis kitomis medicinos pagalbos priemonėmis. .

„Žinoti sveika“ tapo pavyzdžiu, kaip per trumpą laiką efektyviai bendradarbiaujant valstybės institucijai ir komunikacijos specialistams galima pasiekti plačiausius visuomenės sluoksnius ir sukelti didelį susidomėjimą sveikatos draudimo sistema, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria kiekvienas Lietuvos gyventojas.

Projektas didino sveikųjų, sergančiųjų, apdraustųjų ir net neapsidraudusiųjų supratimą apie valstybės laiduojamą medicinos pagalbą, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką gydymo įstaigose, privalomojo sveikatos draudimo sistemą ir teikiamas paslaugas. Didelio susidomėjimo sulaukė informacija apie tokius skaudulius, kaip neteisėtos priemokos, savanoriškas atsilyginimas medikams. Taip pat išskirtinis dėmesys projekte skirtas ir nemokamų prevencinių programų temoms: akcentuota, kad informacija apie jas padeda nustatyti vėžį, širdies kraujagyslių ligas dar tose stadijose, kai jokie ligos simptomai nepasireiškia. Anksti diagnozavus ligą, žmogui suteikiama galimybė laiku taikyti reikiamą gydymą, o dažnai – ir išgelbėti gyvybę.

Daugeliui informacinis projektas „Žinoti sveika“ padėjo susiorientuoti informacijos sraute, nes kiekvieną amžiaus grupę stengėsi pasiekti jai priimtinais kanalais: nuo socialinių tinklų iki regioninės žiniasklaidos. Taip pat kiekvieną grupę skirtingai domino ir skirtingos temos: pvz., jaunimą ir apskritai aktyvius žmones – informacija apie Europos sveikatos draudimo kortelę, įvairaus darbingo amžiaus ir turinčius mažų vaikų – apie nemokamas prevencines programas, vyresniuosius – protezavimo galimybės. O apskritai viena labiausiai rūpimų temų visiems – kada ir už kokius tyrimus nereikia mokėti papildomai.

Projektas „Žinoti sveika“ ne tik informavo, tačiau keitė žmonių požiūrį į valstybinę sveikatos draudimo sistemą, ragino taupyti savo lėšas ir laiką bei rūpintis savo ir šeimos narių saugumu ir būti savo teises ir galimybes žinančiais pacientais.


Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
El. paštas lina.businskaite@vlk.lt