Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
Naujienos
Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
2012-04-04

Balandžio 3-ąją vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo svarstyta ir iš esmės pritarta ligų, kurioms diagnozuoti taikomi iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąrašo papildymui nauja krūties ligų grupe.

Pasak specialistų, tokie radiologiniai tyrimai, kaip mamografija, ultragarsinis tyrimas, yra pigiausi ir paprasčiausi tyrimai krūties vėžiui ir kitoms krūties ligoms diagnozuoti, tačiau dažnai vien šių tyrimo metodų nepakanka. Krūtų magnetinio rezonanso tomografija yra vertingas diagnostikos metodas krūties ligoms diagnozuoti, vėžio išplitimui nustatyti. Kadangi Tarybos posėdžio metu buvo kilę diskusijų dėl šių tyrimų finansavimo, Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) buvo rekomenduota ieškoti galimybių finansuoti šiuos tyrimus iš PSDF biudžeto.

Tarybai svarstyti buvo pateiktas Centralizuotai perkamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašo sudarymo komisijos parengtas 2012 m. galūnių, sąnarių ir organų protezavimo, protezų įsigijimo ir centralizuotai apmokamų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių sąrašo projektas. Šioms reikmėms iš PSDF biudžeto skiriama 143,3 mln. litų. Minėtas projektas buvo parengtas išnagrinėjus pateiktas paraiškas, įvertinus gydymo įstaigų turimus vaistų ir medicinos pagalbos priemonių likučius bei atsižvelgiant į PSDF biudžeto galimybes. Taip pat buvo informuota, kad dalį vaistų, kuriuos pacientai vartoja ambulatoriškai, siūloma įtraukti į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą. Taryba sąrašo projektui pritarė, tačiau išreiškė susirūpinimą dėl nenutrūkstamo vaistų ir medicinos pagalbos priemonių tiekimo. Buvo pasiūlyta ateinančių metų centralizuotai perkamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašo projektą svarstyti anksčiau (parengti iki 2012 m. spalio 1 d.) – tai leistų pirkimus pradėti 2013 m. pradžioje.

Taip pat Taryba pritarė, kad Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas būtų papildytas vaistiniu preparatu nuo epilepsijos Levetiracetamum ir Peginterferonum alfa-2a, skirtu lėtiniam B hepatitui gydyti.

Tarybai VLK pristatė išsamią 2011 m. PSDF išlaidų kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms analizę.