Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
Naujienos
Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
2012-07-05

Liepos 4-ąją vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje daug dėmesio buvo skirta vaistų kompensavimo klausimams.

Taryba pritarė, kad Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas būtų papildytas vaistu Erlotinibum, skirtu nesmulkialąsteliniam plaučių vėžiui gydyti, vaistu Paliperidonum palmitatum nuo šizofrenijos, Telmisartanum et Amlodipinum nuo pirminės hipertenzijos, kalcio acetatu/sunkaus magnio subkarbonatu, skiriamu pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu ir gydomiems hemodialize arba peritonine dialize. Į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą buvo pasiūlyta taip pat įrašyti psoriazinį artritą ir jam gydyti skirtus vaistus Methotrexatum ir Sulfasalazinum.

Taryba taip pat pritarė, kad dalis Valstybinės ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) centralizuotai perkamų vaistų, kuriuos pacientai vartoja ambulatoriškai, būtų perkelti į Ligųir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą. Šių vaistų gamintojai pasirašys su VLK Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidų šiems vaistams valdymo sutartis.

Tarybai svarstyti buvo pateiktas Centralizuotai perkamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašo sudarymo komisijos parengtas 2012 m. galūnių, sąnarių ir organųprotezavimo, protezų įsigijimo ir centralizuotai iš PSDF biudžeto apmokamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašo pakeitimo projektas. Pagal šį sąrašą perkamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms buvo siūloma iš PSDF biudžeto rezervo papildomai skirti 7,2 mln. litų.Privalomojo sveikatos draudimo taryba šiam siūlymui pritarė.