Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
Naujienos
Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
2012-09-19

Rugsėjo 19-ąją vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo pritarta siūlymui papildyti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto finansuojamas skatinamąsias šeimos gydytojo paslaugas. Taryba pritarė, kad į Skatinamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašą būtų įtraukti kraujo tyrimai, pacientams atliekami prieš planines operacijas: kraujo krešumo būklės įvertinimo bei kraujo grupės pagal ABO antigenus ir rezus Rh (D) priklausomybės faktoriaus nustatymo. Sveikatos apsaugos ministrui tai patvirtinus įsakymu, pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos gaus papildomų lėšų, o pacientams nebereikės kreiptis į gydytojus specialistus dėl šio tyrimo skyrimo.

Pritarta siūlymui patvirtinti Europos Sąjungos piliečių, sveikatos priežiūros įstaigoje pateikusių S2 arba E112 formas, apsilankymo pas šeimos gydytoją kainą (paslauga įvertinta 37 balais, šiuo metu pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų 1 balo vertė – 0,97 Lt, tad iš PSDF biudžeto už šią paslaugą būtų mokama 35,89 Lt).

Privalomojo sveikatos draudimo taryba taip pat pritarė Alerginių ir imuninių ligų diagnostikos ir gydymo dienos stacionare tvarkos aprašo projektui bei šių ligų diagnostikos ir gydymo dienos stacionaro paslaugų, apmokamų iš PSDF biudžeto, bazinėms kainoms.