Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
Naujienos
Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
2012-10-03

Spalio 2-ąją įvykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs šių bei ateinančių metų asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo klausimai, taip pat svarstytas 2013 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektas.

Taryba pritarė, kad iš PSDF biudžeto rezervo papildomai būtų skirta iki 60 mln. litų gydymo įstaigų išlaidoms kompensuoti už 2012 m. sausį–rugpjūtį suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Šios paslaugos buvo apmokėtos taikant šiuo laikotarpiu galiojusią sumažintą balo vertę. Papildomos lėšos būtų skiriamos sumažintai minėtų paslaugų bazinių kainų balo vertei iš dalies kompensuoti – iki 0,92 Lt, o slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų – iki 0,93 lito.

2013 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektui taryba nepritarė. Buvo nutarta siūlyti Vyriausybei valstybės biudžeto asignavimų sumą padidinti 215 mln. litų. Tarybos nuomone, šios lėšos būtinos asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti.

Taryba pritarė, kad vaistas Pazopanibum progresavusiam inkstų vėžiui gydyti, kurį Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pirko centralizuotai, o pacientai juos vartoja ambulatoriškai, būtų perkeltas į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą. Šių vaistų gamintojas pasirašys su VLK Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išlaidų šiam vaistui valdymo sutartį.

Neprieštarauta ir kitam siūlymui – įrašyti į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą vaistą Lenograstimum onkologinėms ir onkohematologinėms ligoms gydyti.