Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Privalomojo sveikatos draudimo ir ligonių kasų paskirtį aiškinosi šeštokai
Naujienos
Privalomojo sveikatos draudimo ir ligonių kasų paskirtį aiškinosi šeštokai
2014-04-10

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) jau prasidėjo šių metų atvirų durų dienos. Pirmieji įstaigoje apsilankė beveik 30 Panevėžio „Nevėžio" pagrindinės mokyklos šeštos klasės mokinių, lydimų mokytojų Nijolės Staišiūnienės ir Kazimiero Tautvaišo.

Svečiams papasakota ligonių kasos Panevėžyje ir visų ligonių kasų susikūrimo istorija, išaiškinta šių įstaigų paskirtis ir ryšys su gydymo įstaigomis bei gyventojais, kalbėta apie privalomojo sveikatos draudimo naudą.

Vaikams paaiškinta, iš kokio fondo apmokamas jų gydymas, iš kur tame fonde susikaupia pinigų, kaip pinigai skirstomi, kokiu būdu gali būti apmokėtas gyventojų gydymas Europos Sąjungos šalyse, kokiais atvejais padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui, kaip elgtis, kad tai neįvyktų.

Šeštokai bendravo su Administravimo, Kontrolės, Gyventojų aptarnavimo skyrių darbuotojais, kai kurie, gavę kliento eilės numerį, konsultavosi su pastarojo skyriaus specialistais asmeniškai. Svečiai noriai atsakinėjo į užduotus klausimus, diskutavo ir varžėsi, kuris geriau pasirodys jiems surengtame žinių patikrinime.

Pasak Administravimo skyriaus vedėjos Astos Levickienės, šeštaklasių aktyvumas ir atsakymai į klausimus labai nustebino: vaikai kuo puikiausiai įsidėmėjo svarbiausius su ligonių kasos veikla susijusius dalykus, kuriuos  išgirdo bendraudami su Panevėžio TLK specialistais. Mokiniai nesunkiai suprato, kas yra prevencija, dėl kokių ligų, jausdamiesi sveiki, gali pasitikrinti jų tėvai, seneliai, kaip galima išsaugoti dantis jiems patiems, kol šie dar nepažeisti ėduonies ir kt. Trys moksleiviai pasirodė esantys tikri ligonių kasų veiklos ir privalomojo sveikatos draudimo esmės žinovai, tad jiems įteikti išskirtiniai prizai.

Asta Levickienė pastebi, kad iki šiol apsilankyti Panevėžio TLK siūlyta vyresniųjų klasių moksleiviams žinant, kad privalomojo sveikatos draudimo sistema nėra lengvai suprantama sritis. Kadangi šeštaklasių, būtinai panorusių atvykti į ligonių kasą, apsilankymas įstaigoje parodė, jog paprastai paaiškinus kad ir sudėtingus dalykus, informacija gali pasiekti ir jaunesnio amžiaus mokinių ausis, ateityje Panevėžio TLK ketina neapsiriboti vien vyresnio amžiaus svečiais iš mokyklų. Įstaiga priims ir daugiau jaunesnių moksleivių, jei tik bus norinčių.

Panevėžio „Nevėžio" pagrindinės mokyklos mokiniai ir juos lydintys mokytojai nebe pirmą kartą atvyksta į Panevėžio TLK. Pernai įstaigos veikla domėjosi dvi šios mokyklos aštuntokų grupės.    

DSC_1234 - Copy.JPG 

 

DSC_1228 - Copy.JPG 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa