Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Prasidėjo sutarčių sudarymo procesas tarp ligonių kasų ir gydymo įstaigų
Naujienos
Prasidėjo sutarčių sudarymo procesas tarp ligonių kasų ir gydymo įstaigų
2015-03-04

Prasidėjo kasmetinis teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymo procesas. Abiem pusėms baigus derinti sutarčių projektus, jos bus pasirašomos. Taip bus užtikrintas tinkamas gyventojams suteiktų gydymo paslaugų išlaidų apmokėjimas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Draudimo plėtros departamento direktorius, laikinai einantis VLK direktoriaus pareigas, Gintaras Kacevičius, pasirašė įsakymą, kuriuo TLK buvo paskirstytos PSDF lėšos. Šis įsakymas – sutarčių sudarymo tarp TLK ir jų partnerių startas.

 

Iš viso 2015 m. asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti skiriama apie 963,9 mln. eurų, t. y. 66,3 mln. eurų (7,4 proc.) daugiau nei praėjusių metų  pradžioje. Atsižvelgiant į gyventojų skaičių, didžiausia šių lėšų dalis tenka Vilniaus TLK zonos (Vilniaus ir Alytaus apskričių) apdraustųjų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti – 308,3 mln. eurų, Kauno TLK (Kauno ir Marijampolės apskričių) – apie 245,6 mln. eurų, Klaipėdos TLK (Klaipėdos ir Tauragės apskričių) – 143,2 mln. eurų, Šiaulių TLK (Šiaulių ir Telšių apskričių) – apie 140,6 mln. eurų, o Panevėžio TLK (Panevėžio ir Utenos apskričių) – 126,2 mln. eurų.

 

Šiais metais šalies gydymo įstaigos pateikė 1460 paraiškų, kuriomis pageidauja sudaryti sutartis dėl jų teikiamų paslaugų apmokėjimo PSDF lėšomis. Šiemet paraiškų pateikta gerokai daugiau, nei praėjusiais metais. Daugiausiai gydymo įstaigos pageidauja teikti dienos stacionaro ir dienos chirurgijos paslaugas, kurios pastaruoju metu sparčiai populiarėja, nes yra patogios pacientams, o gydymo įstaigoms – ekonomiškai efektyvios, leidžiančios trumpinti eiles.

 

 

 

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotrauka.

 

Sutarčių sudarymas turėtų baigtis balandžio mėnesį. Sudarius sutartis, ligonių kasos gydymo įstaigoms apmokės už pacientams suteiktas paslaugas PSDF lėšomis. Taip bus užtikrintas nenutrūkstamas gydymo paslaugų prieinamumas gyventojams. Kaip ir iki šiol, TLK sudarys sutartis ne tik su savo, bet ir su kitų TLK aptarnaujamų zonų gydymo įstaigomis, kurias dažniausiai renkasi pacientai. Didžioji dalis šių įstaigų – ligoninės.

 

Ligonių kasoms, kurios atstovauja ir gina pacientų interesus, sutartys su gydymo įstaigomis padeda garantuoti netrikdomą paslaugų teikimą, jų prieinamumą bei kokybę. Šios sutartys naudingos ir gydymo įstaigoms, nes užtikrina jų veiklos tęstinumą.

 

Kol naujos sutartys nepasirašytos, už gyventojams suteiktas gydymo paslaugas bus atsiskaitoma, vadovaujantis praėjusių metų sutarčių sąlygomis.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:
    Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
    Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt