Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Po švenčių apie sveikatos draudimą – „Minties“ abiturientams
Naujienos
Po švenčių apie sveikatos draudimą – „Minties“ abiturientams
2019-01-17

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK), tęsdama bendradarbiavimą su Panevėžio miesto gimnazijomis Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotame jaunimo profesinio orientavimo projekte, surengė trečiąjį šiais mokslo metais susitikimą su abiturientais. Sausio 9-ąją ligonių kasos atstovai apsilankė „Minties" gimnazijoje ir būsimus šių metų abiturientus supažindino su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, draudimo galimybėmis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt. dalykais.

 

Mokiniams parodyta vaizdo medžiaga apie sveikatos apsaugos sistemą, kurioje koncentruotai paaiškinama, kaip veikia ši sistema, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat pristatytos 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamos ir išlaidos.

 

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė daugiau kaip pusšimčiui abiturientų pasakojo apie valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijas, PSD nepertraukiamumo svarbą ir įmokas, sveikatos draudimo tvarką, aktualią tą mėnesį, kai baigiasi PSD galiojimas, mokinių ir studentų PSD detales, ESDK įsigijimo ir panaudojimo tvarką ir pan.

 

  

S. Paulauskienė daugiau kaip pusšimčiui abiturientų pasakojo apie mokinių ir studentų PSD detales, ESDK įsigijimo ir panaudojimo tvarką. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti. Gimnazistų klausta, kiek Panevėžio TLK per metus išleidžia gyventojų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, kiek PSD neapdraustam asmeniui kainuotų vienoks ar kitoks gydymas, keliose šalyse ir kuriose, nepriklausančiose ES, galioja ESDK, koks PSD įmokos dydis yra nuo 2019 m. sausio 1 d. tiems, kurie įmokas moka savarankiškai, ką privalo padaryti jaunuoliai, vykstantys savanoriauti į užsienį ir kt.

 

Panevėžio TLK viliasi, kad per šį projektą Panevėžio abiturientai įsimins bent dalį jiems pateiktos informacijos ir, pradėję savarankišką gyvenimo kelią, turės pradinių žinių apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūrą.

 

Panevėžio TLK specialistai lapkričio mėnesį jau bendravo su Kazimiero Paltaroko ir 5-osios gimnazijų abiturientais, iki gegužės mėnesio – susitiks su likusių, taip pat Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro.  

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

  

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.