Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pirmasis susitikimas su abiturientais – katalikiškoje gimnazijoje
Naujienos
Pirmasis susitikimas su abiturientais – katalikiškoje gimnazijoje
2017-11-30

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK), tapusi Panevėžio miesto savivaldybės inicijuoto ir visus mokslo metus truksiančio jaunimo profesinio orientavimo projekto partnere, jau surengė pirmąjį susitikimą su projekto dalyviais – miesto Kazimiero Paltaroko gimnazijos abiturientais ir kitais mokiniais.

 

Šio susitikimo tikslas – trumpai pristatyti ligonių kasų veiklą, papasakoti, kokių profesijų atstovai dirba Panevėžio TLK ir gali būti reikalingi įstaigai, taip pat bent šiek tiek supažindinti į studentų ar dirbančiųjų gretas netrukus pateksiančius jaunus žmones su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, įmokų mokėjimo tvarka, draudimo galimybėmis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt.

 

 

 Kad mokiniai geriau suprastų, kaip veikia PSD sistema, jiems kalbėta apie PSDF biudžeto išlaidas ir pajamas. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Į projektą Panevėžio TLK įsijungė atsižvelgdama į kito projekto – „Atrask save", kurį organizavo Darbo birža, dalyvių priekaištus dėl to, kad mokykloje nekalbama apie PSD.

 

Panevėžio TLK specialistai mokyklos bendruomenės prašymu vyko į Kazimiero Paltaroko gimnaziją ir pravedė mokiniams netradicinę pamoką, kurioje kalbėjo apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidas ir pajamas, PSD administravimą vykdančias institucijas, Panevėžio TLK biudžetą ir įstaigos struktūrą, valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijas, PSD nepertraukiamumo svarbą ir sveikatos draudimo tvarką, aktualią tą mėnesį, kai nesumokama PSD įmoka, mokinių ir studentų PSD detales, ESDK įsigijimo ir panaudojimo tvarką.

 

DSC_1839 - Copy (2).JPG 

Mokiniams pasakota apie sveikatos draudimą, aiškinta, kaip juo reikės rūpintis baigus mokyklą. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo viktorinos forma patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti. Gimnazistų prašyta prisiminti, kiek Panevėžio TLK kasmet išleidžia gyventojų sveikatos priežiūroms paslaugoms apmokėti, klausta, kur ir kaip galioja ESDK, dėl kokių ligų galima nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, kiek nedraustam asmeniui kainuotų vienos ar kitos ligos gydymas ir pan.

 

Panevėžio TLK visus mokslo metus, maždaug kartą per mėnesį priims savo įstaigoje  po vieną Panevėžio miesto gimnazijos dvyliktokų grupę arba patys vyks į mokyklas pristatyti savo veiklos ir PSD sistemos aktualijų.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888