Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pavėluotai sumokėtos privalomojo sveikatos draudimo įmokos nemokamo gydymo negarantuoja
Naujienos
Pavėluotai sumokėtos privalomojo sveikatos draudimo įmokos nemokamo gydymo negarantuoja
2018-06-12

Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) dažnai sulaukia gyventojų klausimų, kiek laiko išėjęs iš darbo žmogus dar būna draustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir jam garantuojamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos?

 

Atkreipiame dėmesį, kad PSD nustoja galioti išėjus iš darbo, baigus studijas, kai vienam vaikui sueina 8 metai, jei mama arba tėtis iki to laiko naudojosi valstybės draudimu kaip asmuo, auginantis vaiką, laiku nesumokėjus PSD įmokos tiems, kurie jas moka savarankiškai ir kt. Nutraukus darbo santykius, PSD galioja iki darbo santykių nutraukimo mėnesio paskutinės dienos, baigus studijas vasarą – iki rugpjūčio 31 d., mamoms ar tėčiams – iki to mėnesio paskutinės dienos, kurį vaikui sueina 8 metai, ir pan.

 

Baigus galioti PSD, asmuo dar vieną mėnesį turi teisę gauti sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nors draudžiamųjų registras rodo, kad toks asmuo šį papildomą mėnesį dar yra draustas, tačiau būtina žinoti, kad draudimas suteikiamas skolon. Jeigu iki mėnesio pabaigos asmuo neapsidraus – pats nesusimokės PSD įmokos, neįsidarbins, neįsiregistruos Darbo biržoje ar neįgis teisės į draudimą valstybės lėšomis, draudimas bus panaikintas.

 

PSD įmokas mokančių asmenų draustumas įsigalioja nuo tos dienos, kurią už juos buvo pradėtos mokėti arba jie patys pradėjo mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas, ir galioja iki apmokėto mėnesio paskutinės dienos. Sveikatos draudimo įstatyme nenumatyta galimybė atkurti PSD galiojimą atgaline data. Vadinasi, sumokėjęs skolą pavėluotai, žmogus netampa draustas už  praėjusį laikotarpį, kai jis buvo tapęs nedraustu dėl laiku nesumokėtų PSD įmokų. Tokiu atveju už per papildomą mėnesį gautas sveikatos priežiūros paslaugas žmogus privalo atlyginti išlaidas PSDF biudžetui iš savo kišenės.

 

Pasitikrinti, ar esate apdraustas, galite atvykę į ligonių kasą arba elektroniniu būdu Šiaulių TLK interneto svetainės www.siauliutlk.lt skyrelyje „Pasitikrinkite savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu“ ar per Elektroninių valdžios vartų portalą www.epaslaugos.lt.Kontaktai žiniasklaidai:
Irena Budrienė
Šiaulių teritorinės ligonių kasos
Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 41) 596 135 El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt
 
Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti
info@vlk.lt arba 8 700 88888.