Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pasirinkti šeimos gydytoją padės Šiaulių teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje skelbiama informacija
Naujienos
Pasirinkti šeimos gydytoją padės Šiaulių teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje skelbiama informacija
2018-05-09

Norite pasirinkti polikliniką ir šeimos gydytoją, bet nežinote, kuris specialistas ar pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (PAASP) įstaiga Jums būtų tinkamiausia? Pasirinkti bus paprasčiau, jeigu informacijos apie PAASP įstaigas ieškosite Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) interneto svetainėje http://siauliutlk.lt/, kur gyventojų patogumui sukurta ir įdiegta informacinė sistema „Mano įstaiga".

 

Skyrelyje „Mano įstaiga" nurodomi objektyvūs kriterijai, pagal kuriuos galima ne tik pasirinkti PAASP įstaigą, bet ir palyginti atskirų įstaigų teikiamas paslaugas ir jų darbo rezultatus. Pateikiami duomenys apie lėtinių ligų gydymą, prevencinių ir skatinamųjų programų vykdymo efektyvumą, prie šeimos gydytojų prisirašiusių ir vienam specialistui aptarnauti tenkantis gyventojų skaičius.

 

Paveikslėlis1.png Skyrelis ,,Mano įstaiga".

 

Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pasirinkus šeimos medicinos centrą ar polikliniką ir šeimos gydytoją, už suteiktas šeimos gydytojo paslaugas mokėti nereikia. Pasirinkti galima ir psichikos sveikatos centrą. Pasirinktos įstaigos privalo turėti licenciją šioms paslaugoms teikti ir būti sudariusios sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Vaikai iki 18 metų draudžiami valstybės lėšomis, todėl taip pat nemokamai gauna sveikatos priežiūros paslaugas pasirinktoje gydymo įstaigoje.

 

Galima pakeisti polikliniką prašymą pateikus kitai įstaigai. Pacientui pasirinkus kitą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ar psichikos sveikatos centrą, jo asmens sveikatos istorija per tris darbo dienas perduodama paciento pasirinktai įstaigai.

 

Poliklinikose paslaugas pacientams be šeimos gydytojų teikia komandoje dirbantys specialistai: vaikų ir vidaus ligų gydytojai, chirurgai, akušeriai ginekologai, odontologai, psichiatrai, psichologai, psichikos sveikatos slaugytojai, socialiniai darbuotojai.

 

Pirminės odontologinės pagalbos paslaugos teikiamos toje įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs. Jei įstaigoje nėra teikiamos odontologinės paslaugos, ši turi nurodyti, kur tokiu atveju žmogus gali kreiptis. Dėl psichiatro paslaugų pacientas gali kreiptis ir į kitą tos pačios savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

 

Šiaulių teritorinė ligonių kasa pataria gyventojams labiau pasitikėti šeimos gydytojo institucija ir laiku pasitikrinti sveikatą, ne tik susirgus, bet ir profilaktiškai, naudotis nemokamomis prevencinėmis sveikatos patikros programomis. Šeimos gydytojai gyventojams siūlo širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą bei keturias apsaugos nuo vėžio programas – gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos. Reguliarūs tyrimai ir ankstyva diagnostika gali užkirsti kelią daugumai ligų.

 

Šiaulių TLK informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596 135 El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888