Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pasirašytos visos planuotos sutartys su vaistinėmis bei optikomis
Naujienos
Pasirašytos visos planuotos sutartys su vaistinėmis bei optikomis
2014-03-14

Teritorinės ligonių kasos (TLK) sėkmingai pasirašė sutartis su visomis vaistinėmis bei optikomis. Kai kurios TLK per pirmąsias dvi savaites nuo sutarčių sudarymo proceso pradžios jau spėjo sudaryti sutarčių ir su poliklinikomis, ligoninėmis bei specializuotas paslaugas teikiančiomis gydymo įstaigomis.

Apie tai kalbėta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vadovybės ir TLK vadovų susitikime. Jo metu aptarta situacija, kad sklandžiai vyksta neseniai prasidėjęs kasmetinis sutarčių sudarymo procesas tarp TLK ir šalies gydymo įstaigų. Pagal šias sutartis bus atsiskaitoma už šiais metais pacientams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, pavyzdžiui, konsultacijas, įvairius tyrimus, operacijas.

Šio susitikimo metu Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių TLK vadovai pristatė realią situaciją savo regionuose, kaip sekasi pasirašinėti sutartis su jų kraštuose veikiančiomis įstaigomis. Jau sudarytos sutartys su visomis vaistinėmis ir optikomis, kurios buvo pateikusios prašymus.

Na, o sutarčių sudarymas su gydymo įstaigomis, t. y. poliklinikomis, ligoninėmis, slaugos, greitosios medicinos pagalbos ir specializuotas pirminio bei antrinio lygio paslaugas teikiančiomis įstaigomis sėkmingai įsibėgėjo. Kai kurios TLK jau yra sudariusios po keletą sutarčių su šiomis įstaigomis, sklandžiai vyksta derybos, derinami sutarčių projektai, kurie bus pasirašomi artimiausiu metu. Taigi artimiausiu metu susitarimai tarp TLK ir gydymo įstaigų turėtų būti patvirtinti vadovų parašais. Likusios įstaigos dar teikia atsiliepimus į pateiktus pasiūlymus. Kaip rodo ankstesnių metų praktika, paprastai ilgiau užtrunka sutarčių sudarymas tarp didžiųjų šalies TLK ir gydymo įstaigų, nes jos priima didesnius pacientų srautus, todėl neretai ieškoma galimybių dėl didesnio finansavimo.

Be to, šiame susitikime dalyvavęs sveikatos apsaugos ministro patarėjas Arvydas Skorupskas išsamiai pristatė jau pradėtas įgyvendinti ir artimiausiu metu planuojamas naujoves dėl klasterių. Svarbiausias kuriamų klasterių tikslas yra užtikrinti, kad pacientai būtų kuo greičiau ištirti ir nusiųsti gydytis pas reikiamus specialistus per kiek įmanoma trumpesnį laiko tarpą. Kitaip tariant, šiomis naujovėmis siekiama mažinti sveikatos priežiūros paslaugų netolygumus mūsų šalyje. Kaip prioritetiniai klasteriai išskiriami šie: perinatologijos, onkologijos, ūmaus galvos smegenų insulto, miokardo infarkto, sunkių traumų (politraumų).

TLK pasirašytos sutartys su vaistinėmis ir optikomis, 2014-03-12

Įstaigos Vilniaus TLK Kauno TLK Klaipėdos TLK Panevėžio TLK Šiaulių TLK Iš viso pasirašyta
Su vaistinėmis 56 63 37 32 37 225
Su optikomis 10 10 5 5 7 37

 Susitikime dalyvavęs sveikatos apsaugos ministro patarėjas Arvydas Skorupskas išsamiai pristatė jau pradėtas įgyvendinti ir artimiausiu metu planuojamas naujoves dėl klasterių.


Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
el. paštas lina.businskaite@vlk.lt

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.