Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pasaulinės sveikatos dienos išvakarėse – daugiau dėmesio emocinei sveikatai
Naujienos
Pasaulinės sveikatos dienos išvakarėse – daugiau dėmesio emocinei sveikatai
2018-04-06

Pasaulinės sveikatos dienos – balandžio 7-osios – išvakarėse Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) prisijungė prie Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) šią dieną organizuoto renginio „Emocinės sveikatos kultūra", vykusio Panevėžyje, Laisvės aikštėje.

 

Tą dieną Panevėžio TLK atstovai dalijo praeiviams Sveikatos apsaugos ministerijos išleistus atvirukus, skirtus priminti, kaip gerinti psichikos sveikatą, raginančius tinkamai ilsėtis, judėti, skirti laiko pomėgiams, bendrauti, kalbėtis apie problemas.

 

 

 Renginys, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai, sutraukė daug panevėžiečių. Juos ypač domino ligonių kasų informacija. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Panevėžiečiams ir miesto svečiams surengtoje viktorinoje prašyta atsakyti ne tik į klausimus apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) ir bendrai apie sveikatą, bet klausta, ar gyventojai žino, kad PSD apdrausti pacientai turi galimybę atskirai pasirinkti psichikos sveikatos centrą, kaip galima gauti nemokamą emocinę pagalbą, kaip teikiamos psichikos sveikatos paslaugos vaikams iki 16 metų, kas sudaro pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią komandą ir kt. Praeiviams taip pat buvo dalijami ligonių kasų lankstinukai ir skrajutės.

 

Pasaulinės sveikatos dienos minėjime pasimatuoti streso lygį, sužinoti, kaip gerinti emocinę savijautą, dalyvauti užsiėmimuose „Emocijų lietus", „Pajudėk, pralinksmėk", pašokti zumbos ritmu su trenere ir kt. kvietė Panevėžio miesto savivaldybės VSB, informacija dalijosi kiti renginio partneriai.

 

Pastebėta, kad Panevėžio TLK viktorinos dalyviai labai stengėsi rasti teisingus atsakymus, taip pat diskutavo vienais ar kitais klausimais, stebėjosi, kiek daug Panevėžio TLK per metus išleidžia gyventojų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, kai kurie abejojo, ar reguliarūs fiziniai pratimai tikrai net 70 proc. sumažina mirties riziką ir kt.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.