Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pasaulinėje sveikatos dienoje – daug veiklų
Naujienos
Pasaulinėje sveikatos dienoje – daug veiklų
2019-04-10

Pasaulinė sveikatos diena (balandžio 7-oji) Panevėžyje šiais metais paminėta kiek anksčiau nei įprastai – balandžio 3-iąją. Miesto Senvagės prieigose vykusiame renginyje, pavadintame „Sveikatos pavasariu", kurį organizavo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB), dalyvavo ir  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK). Greta gausybės renginio lankytojams siūlytų veiklų, ligonių kasos atstovai surengė panevėžiečių mėgstamą viktoriną apie privalomąjį sveikatos draudimą.  

 

 

 

Greta policijos įsikūrę ligonių kasos atstovai renginio dalyviams buvo pasirengę pasiūlyti ir lankstinukų. Panevėžio miesto savivaldybės VSB nuotrauka.

 

Miestiečiai ir Panevėžio svečiai kviesti atsakyti į viktorinos klausimus, diskutuoti, jei klausimai pasirodytų savarankiškai neįveikiami ar kiltų abejonių dėl atsakymų teisingumo. Kai kurie dalyviai tą ir darė: tarėsi tarpusavyje dėl teisingų atsakymų, domėjosi, koks buvo teisingas atsakymas, jei patys atsakė klaidingai, aiškinosi, ko nežinojo.

 

Dalyviams teko atsakyti į klausimus apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), sveikatos aktualijas ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, taip pat apie ligonių kasų veiklą. Renginio lankytojai bandė atsakyti, kiek procentų Lietuvos gyventojų yra draudžiami PSD valstybės lėšomis, kiek Panevėžio TLK vidutiniškai kainuoja vieno ligonio gydymas ligoninėje per metus, kiek laiko PSD valstybės lėšomis gali būti draustas nedirbantis vienas iš tėvų, jei jis augina vaikus, kiek žmonių Lietuvoje kasmet suserga miokardo infarktu, kaip dažnai galima nemokamai tikrintis sveikatą dalyvaujant širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje ir kt.

 

DSC_3510.JPG

 

Ligonių kasos rengiamoje viktorinoje panevėžiečiai ir miesto svečiai visada noriai dalyvauja. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Pasaulinės sveikatos dienos minėjime siekta atkreipti panevėžiečių dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas: sveiką senėjimą, fizinio aktyvumo skatinimą, sveiką, subalansuotą mitybą, emocinės sveikatos stiprinimą, širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevenciją, traumų ir sužalojimų mažinimą, antimikrobinio atsparumo žinių didinimą. Panevėžio miesto savivaldybės VSB specialistai kartu su partneriais kvietė visų amžiaus grupių Panevėžio miesto gyventojus dalyvauti sveikatos stiprinimo užsiėmimuose: šokti, mankštintis, varžytis sportinėse estafetėse, konsultuotis ir kt. Buvo galima kreiptis į policijos atstovus dėl asmeninių daiktų žymėjimo, demonstruota gelbėjimo įranga, dviratininkų apsaugos priemonės, atliekami įvairūs matavimai.

 

Nors renginio diena pasitaikė vėjuota, tai miestiečių neatbaidė – jie aktyviai dalyvavo veiklose.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 


Ligonių kasos kviečia:
 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. ​