Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pasaulinė širdies diena minėta kartu su partneriais
Naujienos
Pasaulinė širdies diena minėta kartu su partneriais
2018-09-28
Šią savaitę minint Pasaulinę širdies dieną, Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) prisidėjo prie Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) rugsėjo 27-ąją organizuoto šios dienos minėjimo – prevencinės akcijos „Sveikas aš – sveika širdis".
 
Renginyje, vykusiame Panevėžyje, Laisvės aikštėje, ligonių kasos atstovai dalijosi informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis finansuojamą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą ir kitas iš to paties fondo apmokamas prevencijos programas, priminė panevėžiečiams apie privalomąjį sveikatos draudimą, Europos sveikatos draudimo kortelę, taip pat prie Panevėžio miesto savivaldybės VSB palapinės surengė viktoriną, patikrinančią jos dalyvių žinias apie širdies ir kraujagyslių ligas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir kt.
 
DSC_2987.JPG 
 Panevėžio TLK nuotr.
 
Pasaulinės širdies dienos minėjime buvo galima pasisverti išmaniosiomis svarstyklėmis, pamatuoti kraujospūdį, sužinoti kraujo įsisotinimo deguonimi rodiklius, pasikonsultuoti apie sveiką gyvenseną ir kt. Šias paslaugas Laisvės aikštės praeiviams siūlė Panevėžio miesto savivaldybės VSB ir renginio partneriai. Tarp jų buvo ir Neįgaliųjų aplinkos asociacijos atstovai, kvietę panevėžiečius žaisti neįprastą sportinį žaidimą „Bočia", ir trenerė, pravedusi triukšmingą, linksmą kardiotreniruotę, ir kt. Dainas širdžiai atliko Gendriaus Jakubėno modernaus dainavimo studijos mokiniai.
 
Panevėžio TLK surengtoje viktorinoje dalyvavo nemažai Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojų, pietų pertraukos metu stabtelėjusių prie renginio pavėsinės. Savo žinias pasitikrino ir laikinuoju miesto vadovu ką tik tapęs mero pavaduotojas Petras Luomanas, ir mero pavaduotojas Aleksas Varna.
 
Nors viktorinos klausimai nebuvo labai lengvi, ir Savivaldybės atstovams, ir kitiems panevėžiečiams sekėsi atsakyti į juos teisingai. Dalyviai neklydo atsakydami į klausimus, kiek žmonių Lietuvoje kasmet suserga miokardo infarktu, kurių ligų pasekmių siekiama išvengti vykdant prevencinę širdies ir kraujagyslių ligų programą, kiek laiko mažiausiai reikia eiti vidutiniu žingsniu vaikščiojant, kad tai būtų fizinis aktyvumas, kur siunčiamas pacientas nustačius, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, kokie veiksmai atliekami gydytojo, pacientui apsilankius pas šeimos gydytoją pagal širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą ir kt.  Atsakinėjusieji į klausimus ne tik gavo prizų už teisingus atsakymus, bet ir sužinojo vertingos informacijos.
 
Panevėžio TLK Pasaulinei širdies dienai skirtame renginyje dalyvauja antrus metus.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Širdies ir kraujagyslių ligių prevencinė programa.jpg 
 
 
Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Daugiau infografikų rasite čia.
 
 

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.