Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pasaulinė širdies diena – kartu su Visuomenės sveikatos biuru
Naujienos
Pasaulinė širdies diena – kartu su Visuomenės sveikatos biuru
2019-09-30
Minint Pasaulinę širdies dieną, Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) vėl prisidėjo prie Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) rugsėjo 27-ąją organizuotos prevencinės akcijos „Už sveiką širdį".

Panevėžio TLK atstovai Pasaulinei širdies dienai skirtame renginyje, kurį organizuoja Panevėžio m. savivaldybės VSB, dalyvavo trečius metus. (Panevėžio m. sav. VSB nuotr.)

Renginyje, vykusiame Panevėžyje, prie paminklo Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Aleksandrui, ligonių kasos atstovai dalijosi informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis finansuojamą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, kitas iš to paties fondo apmokamas prevencijos programas, priminė panevėžiečiams apie privalomąjį sveikatos draudimą, Europos sveikatos draudimo kortelę, taip pat prie Panevėžio miesto savivaldybės VSB palapinės surengė viktoriną, patikrinančią jos dalyvių žinias apie širdies ir kraujagyslių ligas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir kt.

Pasaulinės širdies dienos minėjime buvo galima pasisverti išmaniosiomis svarstyklėmis, pamatuoti kraujospūdį, sužinoti kraujo įsisotinimo deguonimi rodiklius, pasikonsultuoti apie sveiką gyvenseną ir kt. Šias paslaugas Laisvės aikštės praeiviams siūlė Panevėžio miesto savivaldybės VSB ir renginio partneriai. Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos atstovai kvietė panevėžiečius žaisti žaidimą „Bočia", vyko širdelių piešimas ant veidukų, šokiai, dainos širdžiai ir kt.

Kasmet Panevėžio TLK renginio dalyvius kviečia pasitikrinti žinias viktorinoje. (Panevėžio m. sav. VSB nuotr.)

Panevėžio TLK organizuotoje viktorinoje žinias pasitikrino ir renginio dalyviai, ir praeiviai. Nors viktorinos klausimai buvo nelengvi, panevėžiečiams neblogai sekėsi atsakinėti į juos. Dalyviai spėjo ir dažniausiai neklydo atsakydami į klausimus, kiek žmonių Lietuvoje kasmet suserga miokardo infarktu, kaip dažnai galima nemokamai tikrintis sveikatą dalyvaujant širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje, kiek privalomuoju sveikatos draudimu nedraustam asmeniui kainuotų insulto gydymas ligoninėje, kiek žmonių Europoje kasmet miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų ir t. t.  Atsakinėjusieji į klausimus ne tik gavo prizų už teisingus atsakymus, bet ir sužinojo vertingos informacijos.

Panevėžio TLK Pasaulinei širdies dienai skirtame renginyje dalyvavo jau trečius metus.
 
Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

Kontaktai žiniasklaidai:
Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.