Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Parodos lankytojus stebino sveikatos priežiūros paslaugų kainos
Naujienos
Parodos lankytojus stebino sveikatos priežiūros paslaugų kainos
2017-09-26

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK), penktą kartą dalyvavusi tarptautinėje parodoje „Expo Aukštaitija", prie savo stendo šįmet sulaukė daug jaunų šeimų ir tų, kuriuos labiausiai domino, už kokias paslaugas reikia ar nereikia mokėti gydymo įstaigose.  Vyresnio amžiaus parodos lankytojai taip pat domėjosi galimybėmis gauti medicininę reabilitaciją, dantų protezavimo, kompensuojamo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, paslaugas arba kompensaciją už savo lėšomis protezuotus dantis. Jauniems žmonės rūpėjo privalomojo sveikatos draudimo (PSD), Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) teikiamos galimybės, prevencijos programos ir tie per parodą organizuotos viktorinos apie sveikatos draudimą klausimai, kurių atsakymai susiję su sveikatos priežiūros paslaugų kainomis.

 

Išgirdę teisingą atsakymo variantą arba patys jį atspėję, dalis jaunų žmonių negalėjo atsistebėti, kad, pavyzdžiui, privalomuoju sveikatos draudimu nedraustai moteriai vaistai nuo krūties vėžio kainuotų  35 tūkst. Eur, asmeniui insulto gydymas ligoninėje – nuo 640 iki 9000 Eur, apendicito operacija ir gydymas ligoninėje – nuo 700 iki 1200 eurų. Stebino viktorinos dalyvius ir tai, kad  Panevėžio TLK gyventojų sveikatos priežiūros paslaugoms ir vaistams apmokėti per metus išleidžia maždaug 168 mln. Eur.

 

 DSC_1533.JPG

Parodos lankytojams buvo smagu dalyvauti viktorinoje ir išbandyti savo žinias. Panevėžio TLK nuotrauka.

  

Panevėžio TLK specialistai per parodą „Expo Aukštaitija" konsultavo gyventojus įvairiais PSD ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, vaistų skyrimo klausimais, informavo, kaip galima gauti arba per Elektroninius valdžios vartus pamatyti duomenų apie suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir išrašytus kompensuojamuosius vaistus suvestines, suteikė galimybę įsigyti ESDK tiems, kurie greitu laiku ketina vykti į kitą Europos Sąjungos šalį. Parodoje Panevėžio TLK išdavė 125 ESDK, išdalijo apie tūkstantį įvairių rūšių lankstinukų ir skrajučių. Vaikus ligonių kasos darbuotojai džiugino ne tik ryškiaspalviais balionais, bet ir antistresiniais kamuoliukais, kurių buvo galima laimėti viktorinoje.

 

 Dalyvauti viktorinoje „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą?" ir atsakyti į 150 skirtingų jos klausimų parodos lankytojai prie Panevėžio TLK stendo galėjo visas 3 renginio dienas. Iš viso viktorinoje dalyvavo apie 500 suaugusiųjų ir vaikų.

 

 

 Senjorai su ligonių kasos specialistais dažniausiai diskutavo dantų protezavimo klausimu. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Pasak Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotojos Almos Čiplienės, dalyvaujant parodoje „Expo Aukštaitija", kasmet daugiausia dėmesio skiriama tais metais aktualiausioms temoms, lankytojus stengiamasi sudominti ir intriguoti viktorinos klausimais ir reprezentaciniais įstaigos prizais, skiriamais už teisingus atsakymus. A. Čiplienė įsitikinusi, kad paroda „Expo Aukštaitija" įstaigoms, dalyvaujančioms joje, padeda pasiekti svarbų tikslą – informuoti kuo daugiau gyventojų apie teikiamas paslaugas ir su jomis susijusiomis temomis, taip pat pristatyti pačią įstaigą ir didinti jos žinomumą.

 

    Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija
 
 

Kontaktai žiniasklaidai:

     Angelė Valentinavičienė

     Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

     El. paštas angele.valentinaviciene@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.