Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Papildomai skirta lėšų teritorinių ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutartiniams įsipareigojimams vykdyti
Naujienos
Papildomai skirta lėšų teritorinių ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutartiniams įsipareigojimams vykdyti
2012-03-28

Šių metų kovo mėnesį teritorinėms ligonių kasoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto buvo skirta 1,9 mln. litų papildomų greitosios medicinos pagalbos brigadų paslaugoms finansuoti. Tokį sprendimą lėmė didėjantis šių brigadų pervežamų pacientų kiekis dėl restruktūrizuojamų gydymo įstaigų ir optimizuojamo gydymo įstaigų tinklo.

Kovo mėnesį Šiaulių teritorinei ligonių kasai papildomai buvo skirta 216,7 tūkst. Lt naujai įsteigto psichikos dienos stacionaro (centro) teikiamų psichiatrijos dienos stacionaro paslaugų išlaidoms apmokėti. Taip pat teritorinėms ligonių kasoms buvo perskirstytos PSDF biudžeto lėšos, gydymo įstaigoms skiriamos už gerus darbo rezultatus.

Iš viso 2012 m. pirminei sveikatos priežiūrai iš PSDF biudžeto skiriama: baziniam mokėjimui už pirminės sveikatos priežiūros paslaugas – 514,3 mln. Lt, skatinamosioms paslaugoms – 47,1 mln. Lt, už gerus pirminės sveikatos priežiūros darbo rezultatus – 41,9 mln. Lt, už gerus pirminės psichikos sveikatos priežiūros rezultatus – 3,9 mln. litų.

Greitosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidoms apmokėti 2012 m. skiriama 143,6 mln. litų. Slaugai ir palaikomajam gydymui numatyta 148,8 mln. litų. Ambulatorinėms specializuotoms ir stacionarinėms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms bei brangiesiems tyrimams ir procedūroms 2012 m. skiriama 2,1 mlrd. litų.