Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Žinių apie sveikatos draudimą sėmėsi ir darbuotojai
Naujienos
Žinių apie sveikatos draudimą sėmėsi ir darbuotojai
2019-02-01

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistus papasakoti apie  privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką pakvietė Panevėžio Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė.

 

Po pernykštį pavasarį vykusio šios įstaigos atstovų vizito Panevėžio TLK, kaip teigia centro mokytoja Vitalija Banaitienė, atsakinga už  įstaigos dalyvavimą Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotame jaunimo profesinio orientavimo projekte, kuriame bendradarbiauja ir Panevėžio TLK, ligonių kasos specialistus nuspręsta pakviesti į mokymo įstaigą, kad daugiau mokinių išgirstų apie sveikatos draudimą.

 

Susitikimas aktualus pasirodė ne tik daliai mokinių –  sužinoti apie PSD sistemą, jos principus, draudimo galimybes, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) panaudojimo tvarką ir kt. dalykų susirinko ir kai kurie mokyklos darbuotojai.

 

S. Paulauskienės pasakojimo apie PSD nepertraukiamumo svarbą, įmokas, sveikatos priežiūros teikimo tvarką ir kt. klausėsi ne tik mokymo centro mokiniai, bet ir darbuotojai. Panevėžio TLK nuotrauka.

  

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenei parodyta vaizdo medžiaga apie sveikatos apsaugos sistemą, kurioje koncentruotai paaiškinama, kaip veikia ši sistema, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat pristatytos 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamos ir jų panaudojimas, išdėstyta PSD sistemos pagrindinių principų – visuotinumo ir solidarumo – esmė, kalbėta, kaip nepadaryti žalos PSDF biudžetui.

 

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pasakojo apie PSD nepertraukiamumo svarbą ir įmokas, sveikatos draudimo tvarką, aktualią tą mėnesį, kai baigiasi PSD galiojimas, mokinių ir studentų PSD detales, ESDK įsigijimo ir panaudojimo, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką.

 

Pateikus informaciją, patikrintos susirinkusiųjų žinios, o už teisingus atsakymus skirti prizai. Mokymo centro bendruomenės atstovų klausta, kas ir kuriam laikotarpiui tvirtina Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą, kokias pinigų sumas ligonių kasos skiria tam tikromis ligomis sergančių gyventojų gydymui apmokėti, kiek pacientų Lietuvoje gauna kompensuojamuosius vaistus,  keliose šalyse ir kuriose, nepriklausančiose ES, galioja ESDK, koks PSD įmokos dydis yra nuo 2019 m. sausio 1 d. tiems, kurie įmokas moka savarankiškai ir kt.

 

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vykęs susitikimas – jau ketvirtas Panevėžio TLK šiais mokslo metais, kuriame specialistai kalba Panevėžio miesto jaunimui apie PSD. Lapkričio mėnesį tuo pačiu tikslu bendrauta su Kazimiero Paltaroko ir 5-osios gimnazijų, gruodžio mėn. – su „Minties" gimnazijos abiturientais. Dalis kitų susitikimų kol kas atidėta dėl miesto ugdymo įstaigas užklupusios gripo epidemijos, tačiau iki gegužės mėnesio planuojama susitikti dar su keturių gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniais. Tikslas – supažindinti jaunus žmones su savarankiškame gyvenime praversiančia informacija, padėti susigaudyti PSD sistemoje.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.