Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Panevėžio teritorinė ligonių kasa – gamtai draugiškas biuras
Naujienos
Panevėžio teritorinė ligonių kasa – gamtai draugiškas biuras
2014-01-09

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) 2013-uosius užbaigė sulaukusi neįprasto įvertinimo. Už tai, kad įstaiga nuo 2011 metų prisideda prie ekologinės iniciatyvos – nebereikalingą popierių rūšiuoja ir deda į specialią dėžę, kurios turinys skirtas perdirbti, ji paskelbta gamtai draugišku biuru. Šį faktą liudijantį „100 išsaugotų medžių“ sertifikatą Panevėžio TLK įteikė ekologinę iniciatyvą-akciją paskelbusi UAB „Dokumentų naikinimo sistemos“.

Akcijos „Gamtai draugiškas biuras” metu įmonėms ir įstaigoms nemokamai pristatomos specialios dėžės, į kurias darbuotojai gali mesti nereikalingą popierių, žurnalus ar laikraščius. Į Panevėžio TLK patalpose stovėjusią dėžę per pustrečių metų pateko 1040 kg perdirbti skirto popieriaus. Akcijos organizatoriai paskaičiavo, kad šis makulatūros kiekis padėjo išsaugoti 16 medžių, nes antrinis perdirbtas ekologiškas popierius puikiausiai gyvena savo antrą gyvenimą – jį naudoja ir pati popierių perdirbanti įmonė.

Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vedėjos Astos Levickienės teigimu, įstaigoje senokai pastebėta, jog kasmet prikaupiama daug nereikalingo popieriaus, kuris vėliau tiesiog išmetamas. Atsiradus galimybei tokį popierių rūšiuoti, Panevėžio TLK mielai prisidėjo prie akcijos ir ėmė skatinti savo darbuotojus nemesti nereikalingo popieriaus į šiukšliadėžes, bet dėti jį į atskirą dėžę.

„Dalyvaudami akcijoje įrodėme, kad rūšiuoti nėra sunku. Manau, tai turėtų tapti įprastu dalyku, nors kol kas darbuotojams dar reikia priminti, kur dėti nereikalingą popierių. Sužinoję, kad padėjome išsaugoti 16 medžių, kurių, perdirbus popierių, nereikėjo nukirsti, džiaugiamės dvigubai: praėjusiais metais teko nupjauti 3 pasenusius, per arti įstaigos pastato augusius medžius, kurių šaknys ėmė kenkti pastato pamatams. Manau, mūsų atsakingumas kompensavo šią netektį ir prisidėjo prie gamtos išsaugojimo“, – sako A. Levickienė.

Panevėžio TLK kviečia ir kitas įstaigas palaikyti ekologinę iniciatyvą, kuria siekiama apsaugoti Lietuvos miškus ir tausoti gamtą: įstaigos ir įmonės raginamos nereikalingą popierių rūšiuoti, kad jį vėliau būtų galima perdirbti.
ip0109t_2.jpg
ip0109t_1.jpg
 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa