Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Panevėžio TLK zonos medikai gerai taiso kodavimo klaidas
Naujienos
Panevėžio TLK zonos medikai gerai taiso kodavimo klaidas
2017-12-18

Šią savaitę Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Kontrolės skyriaus specialistai organizavo diskusiją-mokymus klinikinio kodavimo klausimais Utenos apskrities stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistams. Diskusijoje, skirtoje  priminti giminingų diagnozių grupių (DRG) metodo principus, jo naujosios versijos ypatumus, apžvelgti 2017 m. klinikinio kodavimo patirtį ir kitus aktualius klausimus, Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninių specialistai pagirti už tai, kad koduodami pacientų ligas pridaro mažai klaidų, palyginti su visos šalies ligoninėse daromomis klaidomis. Be to, padariusieji klaidų jas tinkamai ištaiso.

 

Tokią žinią medikams ir specialistams, atsakingiems už ligų kodavimą, remdamasi 2017 m. spalio mėn. preliminariais duomenimis, gautais iš ligonių kasų informacinių sistemų, Utenoje pateikė Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė.

 

DSC06949 - Copy 1.jpg 

B. Kavaliauskienė pagyrė Panevėžio TLK zonos gydymo įstaigų darbuotojus, kad šie gerai taiso kodavimo klaidas. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Specialistė priminė, kad DRG metodas – tai metodas, suskirstantis sveikatos priežiūros įstaigos atvejus panašiu klinikiniu ir ekonominiu požiūriu, remiantis diagnozėmis ir procedūromis. Nuo to, kaip koduojama, priklauso paslaugų apmokėjimas. Kodavimo atitiktis vertinama pagal kodavimo standartus, paslaugas teikiančio gydytojo kompetenciją ir jos teikimą reglamentuojančius teisės aktus, protokolus ir pan.

 

B. Kavaliauskienė pažymėjo, kad automatinę klinikinio kodavimo kontrolę iki paciento sveikatos kortelės, vadovaudamiesi pusantro šimto stebėsenos rodiklių, vykdo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai. Per 10 šių metų mėnesių buvo peržiūrėta beveik 300 tūkst. stacionare gydytų asmenų statistinių kortelių visoje Lietuvoje, tarp kurių daugiau kaip 10 proc. buvo su klaidomis. Apie 70 proc. kortelių klaidos ištaisytos. Klaidingų kortelių dalis šalies mastu sudaro 11 proc. Panevėžio TLK veiklos zonoje kodavimo klaidos per šių metų 10 mėn. ištaisytos 80–90 proc. Šalies mastu ši dalis sudarė 69 proc.

 

Įrašų statistinėse kortelėse kokybė, kaip teigia Kontrolės skyriaus specialistė, dažniausiai nukenčia dėl netinkamai parinktų diagnozių ar intervencijų kodų ir jų tarpusavio nesuderinamumo, kai nesilaikoma klinikinio kodavimo standartų taisyklių (reikalavimų).

 

Nemažai klinikinio kodavimo klaidų Panevėžio TLK specialistai randa ir tikrindami gydymo stacionare istorijas. Jose pasigendama tiksliai suformuluotų diagnozių, gydymo pagrįstumo, laboratorinių tyrimų, vaistų paskyrimo, slaugos veiksmų dokumentavimo, išsamaus operacijų protokolavimo, įrašų chronologijos ir pan.

 

B. Kavaliauskienė pastebėjo, kad esant daugiau gretutinių susirgimų, sudėtingiau koduoti diagnozes ir procedūras, tačiau ligoninių specialistai vis dažniau klausia ligonių kasų darbuotojų patarimo, ir tai yra gerai.

 

Diskusijos dalyviai domėjosi ne tik kodavimu. Jie Panevėžio TLK atstovams uždavė klausimų bendrai apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą – paliatyviąją, priėmimo-skubiąją pagalbą, kompensuojamųjų vaistų naujoves ir kt.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888