Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Panevėžio TLK: informavimas bus nukreiptas į socialinius darbuotojus
Naujienos
Panevėžio TLK: informavimas bus nukreiptas į socialinius darbuotojus
2019-10-23
Savo veiklos zonos rajonuose pastaruoju metu pastebėjusi opią problemą dėl informacijos apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) stokos socialinės rizikos, gyvenimiškų įgūdžių stokojančiose ar atokiau nuo miesto, miestelio centrų gyvenančiose šeimose, Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) ėmėsi iniciatyvos suteikti daugiau žinių tokioms šeimoms per seniūnijų socialinius darbuotojus, savivaldybių socialinių paslaugų centrus ir pan. 
 
Savivaldybėms ir seniūnijoms pasiūlyta organizuoti socialinių darbuotojų susitikimus su Panevėžio TLK specialistais, o gautas žinias apie PSD įvairiais aspektais panaudoti tiesioginiame darbe – išgirsta informacija pasidalyti su globojamomis šeimomis, vienišais asmenimis.
 
Pasak Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus atstovų rajonuose, Panevėžio ir Utenos apskrityse, pavyzdžiui, neretai pasitaiko šeimų, auginančių vaikus ir nežinančių apie galimybes tėvams apsidrausti PSD valstybės lėšomis. Manydami, kad tokios teisės neturi, nes nedirba, ligų kamuojami asmenys nedrįsta kreiptis į gydymo įstaigas, kad šios neprašytų susimokėti už paslaugas.
 
Siekdama suteikti daugiau informacijos atsakingiems asmenims, pirmiausia ligonių kasos specialistus į susitikimą pakvietė Panevėžio miesto savivaldybė. Panevėžio TLK atstovams organizuota diskusija su Panevėžio socialinių paslaugų centro socialiniais darbuotojais.
 
Diskusijoje kalbėta apie valstybės lėšomis draudžiamas labiausiai socialiai pažeidžiamų asmenų grupes – bedarbius, socialines ar našlaičio išmokas gaunančius, neįgaliuosius slaugančius, vaikus  auginančius, visuomenei pavojingomis ligomis (dažniausiai tuberkulioze) sergančius asmenis, pensininkus ir kt. Panevėžio TLK atstovai paaiškino, kada šie asmenys gali būti apdrausti PSD valstybės lėšomis, kokias sąlygas turi atitikti, kuriems iš jų ir kokiais atvejais reikia kreiptis į ligonių kasą, o apie kuriuos duomenys gaunami iš įvairių registrų.
 
Taip pat nemažai dėmesio susitikime skirta PSD įmokų mokėjimo tvarkai apžvelgti, papildomo mėnesio, per kurį reikia susitvarkyti PSD (jo galiojimui pasibaigus), akcentams išdėstyti. Paaiškinta, kaip nepadaryti žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, detaliau kalbėta apie pasikeitimus dantų protezavimo PSDF biudžeto lėšomis tvarkoje, šioje srityje pasitaikančias gyventojų problemas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką ir pan.
 
Panevėžiečius socialinius darbuotojus domino, ar asmenys yra apdrausti valstybės lėšomis tada, kai sustabdomas jų bedarbio statuso galiojimas, ar reikia atnešti pažymas apie socialinių išmokų gavimą ligonių kasai, ar vienas iš vaikus auginančių tėvų, apsidraudęs valstybės lėšomis, gali šį draudimą vėliau perduoti sutuoktiniui ar gyvenimo partneriui, ar PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamos breketų sistemos, ortodontinės plokštelės vaikams ir kt.
 
Diskusijos dalyviams išsamiai atsakyta į klausimus ir pasiūlyta drąsiai kreiptis į ligonių kasą, jei kyla kokių nors neaiškumų ar papildomų klausimų.
 
Kiti artimiausi susitikimai su socialiniais darbuotojais numatyti lapkričio mėnesį Pasvalyje, Ignalinoje, Kupiškyje.   
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.