Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Panevėžio TLK – „Laisvės ir tapatybės ženkluose“
Naujienos
Panevėžio TLK – „Laisvės ir tapatybės ženkluose“
2018-02-12

Vasario 9-ąją Panevėžio „Cido“ arenoje vyko parodos „Laisvės ir tapatybės ženklai“ atidarymas ir katalogo tokiu pat pavadinimu pristatymas. Šiame kataloge – ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK), kartu su dar 19 kitų Panevėžio miesto kultūros, meno ir mokslo, teisės, sveikatos, sporto, verslo, savivaldos įstaigų tapusios šio Panevėžio miesto dailės ir Fotografijos galerijų projekto partnere, prisistatymas.

 

„Lietuva mini 100-ąsias valstybės atkūrimo metines. Tai ypač svarbi sukaktis, todėl prasminga apmąstyti, ką mums šiandien reiškia ši data ir kaip mes patys save suvokiame globalizacijos paveiktame pasaulyje. Kitaip tariant, tai siekis pasidalinti savo mintimis ir įžvalgomis apie mūsų šalies laisvę bei tapatybę, per meno kūrinius skleisti pilietines nuostatas", – sakė projekto vadovas, Fotografijos galerijos vedėjas Sigitas Laurinavičius.

 

DSC_1325.JPG (Panevėžio TLK nuotr.)

 

Projektas „Laisvės ir tapatybės ženklai" – tai 40 didelio formato ant drobės atspaustų meninių fotografijų, kurios nuo 2017 m. vasaros dviem etapais buvo eksponuotos Panevėžio miesto įstaigose. Darbus kūrė 17 Panevėžio ir Lietuvos fotografų.

 

Vasarą Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyrių papuošė panevėžiečio fotografo Evaldo Ivanausko nuotrauka „Tiltas", o vėlų rudenį vietoj jos pakabinta taip pat panevėžiečio fotografo, Lietuvos spaudos fotografų klubo nario, Andriaus Repšio nuotrauka „Oro malūnai". Prie nuotraukų pateikta nuoroda, kur galima pamatyti kitų dalyvių darbus.

 

DSC_2199.JPG(Panevėžio TLK nuotr.)

 

Partnerių vardu parodos atidaryme kalbėjęs Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas prisipažino, kad įsileisti į įstaigą projektą iš pradžių neatrodė gera mintis: pastatas senas, įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, o ir Gyventojų aptarnavimo skyrius ne taip seniai suremontuotas – nesinorėjo gręžiant gadinti jo sienų.

 

„Bet  buvau įtikintas ir tuo džiaugiuosi, nes jau pirmoji fotografija taip papuošė mūsų įstaigą, kad vėliau jos nebesinorėjo atiduoti projekto rengėjams. Ne mažiau graži, įdomi buvo ir antroji. Dabar drąsiai galiu teigti, kad dalyvavimas organizuojamuose projektuose – teigiama patirtis ne tik todėl, kad tai papuošė mūsų aplinką – džiaugiamės esantys mūsų valstybės tapatybės dalis ir prisidėję prie pilietinių nuostatų per meną skleidimo", – sako J. Narbutas.

 

„Laisvės ir tapatybės ženklai" – ne vienintelė paroda, eksponuota 2017 m. Panevėžio TLK. Metų pradžioje įstaigoje buvo atidaryta keliaujanti Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto menininkų paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs". Trečius metus vykusio projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į pavojingomis ligomis sergančius žmones, mažinti socialinę atskirtį ir stereotipus.  

 

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

 

Ligonių kasos kviečia: