Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pakruojo rajono neįgaliųjų draugija kompensuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis
Naujienos
Pakruojo rajono neįgaliųjų draugija kompensuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis
2019-12-13
Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikusi su Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos bendruomene perskaitė pranešimą aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, supažindino su pagrindinėmis ligonių kasų funkcijomis. Pranešėja atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad  apdraustieji PSD turi teisę gauti sveikatos priežiūros paslaugas be papildomo mokesčio. Gydymo įstaigoms už apdraustiesiems suteiktas paslaugas sumoka ligonių kasos, todėl žmogui antrąkart už tai mokėti nereikia.
 
Susitikime su draugijos bendruomene I. Kvedarienė priminė, kad gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl gydymo paslaugų išlaidų apmokėjimo, apdraustiesiems PSD pirminės ambulatorinės, o gavusiems šeimos gydytojo siuntimą – ir stacionarinės, reabilitacijos paslaugos, reikiami tyrimai ir konsultacijos teikiami nemokamai. Už šias paslaugas gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
 
Žmonėms, apdraustiems PSD, svarbu žinoti, kad negali būti reikalaujama mokėti už tai, už ką gydymo įstaigai sumoka ligonių kasos. Todėl, kai prašoma už ką nors susimokėti, patariama išsiaiškinti, kodėl. Reikėtų klausti gydytojo, o neišsiaiškinus raštu kreiptis į gydymo įstaigos administraciją. Jei gydymo įstaigos atsakymas netenkina, su juo kreiptis į TLK.
 
Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje žmogus turi būti informuotas apie galimybę gauti iš PSDF biudžeto apmokamas paslaugas, o jo pasirinkimas gauti mokamą paslaugą turi būti patvirtinamas paciento parašu paciento medicinos dokumentuose.
 
„Kai pacientai dėl mokėjimų teisėtumo kreipiasi į gydymo įstaigos administraciją, gydymo įstaiga išnagrinėjusi skundus, jei pinigai paimti neteisėtai, dažniausiai grąžina juos. Jeigu pacientas nebūna patenkintas įstaigos atsakymu, gali kreiptis į teritorinę ligonių kasą, kuri išnagrinės paciento skundą ir, jeigu mokėjimas nepagrįstas, įpareigos įstaigą grąžinti pacientui iš jo neteisėtai paimtus pinigus“, – susitikimo metu sakė Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja I. Kvedarienė.
 
Svarbu žinoti, kad pacientas, pasirašęs medicinos dokumentuose, jog pageidauja gauti paslaugą ir sutinka už ją mokėti, pinigų iš gydymo įstaigos nebegalės atsiimti. Nepasirašęs sutikimo mokėti už paslaugą ir paėmęs kvitą, gali kreiptis dėl išaiškinimo. Paaiškėjus, kad paslauga turėjo būti kompensuojama, pinigai pacientui bus grąžinti.
 
Gydymo įstaiga privalo matomoje vietoje skelbti informaciją pacientams, už ką ir kiek reikia mokėti ar primokėti, o įstaigos vadovas – patvirtinti mokamų paslaugų tvarką ir kainyną.
 
Primename, kad prisijungęs prie Elektroninių valdžios vartų sistemos www.epaslaugos.lt, pacientas gali sužinoti, kokios ir kada jam buvo suteiktos stacionaro, medicininės reabilitacijos, ambulatorinio gydymo paslaugos, kokie vaistai išrašyti, kiek PSDF biudžeto lėšų kainavo gydymas ar vaistai, kokios galutinės diagnozės buvo nustatytos.
 
Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.