Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pažintis su sveikatos draudimu – ir Vytauto Žemkalnio gimnazijoje
Naujienos
Pažintis su sveikatos draudimu – ir Vytauto Žemkalnio gimnazijoje
2018-03-22

Tęsdama dalyvavimą Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotame jaunimo profesinio orientavimo projekte Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) kovo 21-ąją susitiko su Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos abiturientais. Tai jau šeštoji Panevėžio miesto gimnazija, kurios abiturientams surengtas susitikimas su ligonių kasos specialistais.

 

Susitikimo tikslas – supažindinti studentų, savanorių ar dirbančių asmenų gretas netrukus papildysiančius jaunus žmones su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, įmokų mokėjimo tvarka, draudimo galimybėmis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt. dalykais. Tuo pačiu trumpai pristatyta ligonių kasų veikla ir struktūra.

 

 DSC_2292.JPG

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Sigitos Paulauskienės gimnazistai klausė, ką reikėtų daryti dėl sveikatos draudimo, jei vykstama ne į Europos Sąjungos šalis ir kt. klausimų. Panevėžio TLK  nuotrauka.

 

Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai gavo prizų. Gimnazistų prašyta prisiminti, koks Panevėžio TLK biudžetas, kas tvirtina Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą ir kaip dažnai, kaip skaičiuojamos PSD įmokos, ką reikia dar padaryti grįžus iš užsienio ir deklaravus gyvenamąją vietą Lietuvoje, klausta, keliose šalyse galioja ESDK ir į kokias gydymo įstaigas užsienyje galima su ja kreiptis, dėl kokių ligų galima nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, kiek laiko gali būti draustas PSD valstybės lėšomis vienas iš tėvų, auginantis 1 vaiką arba du ir daugiau vaikų ir kt.

 

Dauguma gimnazistų, susitikimo pabaigoje atsakydami į anoniminės anketos klausimus, ar susitikimas jiems buvo naudingas, pažymėjo „Taip". Dalis jų paaiškino, kad anksčiau apie PSD nieko nežinojo, o dabar išgirdo tai, apie ką nė nebuvo girdėję, gavo naujos, reikalingos informacijos.

 

DSC_2287.JPG 

 Paklausyti apie sveikatos draudimą prisirinko pilna salė gimnazistų. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Sigitos Paulauskienės gimnazistai klausė, ką reikėtų daryti dėl sveikatos draudimo, jei vykstama ne į Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominei erdvei nepriklausančias šalis, ar reikia deklaruoti parvykimą į Lietuvą ir vėl išsideklaruoti, jei kitoje ES šalyje prabūnama kone metus, o į Lietuvą grįžtama laikinai arba išvykstama iš jos vos 2 mėnesiams.  Jaunuoliams aktualiausia pasirodė ESDK galiojimo ir naudojimo tvarka, PSD ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo principai bei PSD įmokų mokėjimo tvarka.

 

Balandžio mėnesį planuojami paskutiniai ligonių kasos specialistų susitikimai su Panevėžio miesto abiturientais. Kitą mėnesį pažintis su PSD numatyta Juozo Balčikonio gimnazijos dvyliktokams, taip pat norą atvykti į Panevėžio TLK pareiškė Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniai.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.