Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Pažinčiai su profesijomis skirtą dieną lankėsi ligonių kasoje
Naujienos
Pažinčiai su profesijomis skirtą dieną lankėsi ligonių kasoje
2018-06-15

Šią savaitę Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (Panevėžio TLK) apsilankė grupė Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos 8 kl. mokinių, lydimų mokytojos Ritos Paurazienės. Svečiai atvyko susipažinti su privalomojo sveikatos draudimo sistema, sužinoti, kokią veiklą vykdo ligonių kasos, kokie specialistai dirba Panevėžio TLK,  su kokiais sunkumais jie savo darbe susiduria, kuo jų darbas yra įdomus ir pan. Išvyka į Panevėžio TLK organizuota per mokiniams skirtą visuotinę atvirų durų dieną „Šok į tėvų klumpes“.

 

Aštuntokai pasirodė smalsūs ir įdėmūs ligonių kasos lankytojai: pasiklausę istorijos, kaip buvo įkurta Panevėžio TLK, pasižiūrėję Panevėžio TLK veiklos dvidešimtmečiui skirtą filmą, išklausę, kam reikalingas privalomasis sveikatos draudimas (PSD), kokią naudą jis suteikia apsidraudusiems Lietuvos gyventojams ir kaip prie PSD sistemos funkcionavimo prisideda ligonių kasos, mokiniai uždavė klausimų, susijusių ne tik su PSD. 

 

Juos domino, ar Panevėžio TLK turi konkurentų, kaip planuojamas įstaigos ir atskirų specialistų darbo laikas, kokių sunkumų specialistų darbe pasitaiko ir kuo konkretus darbas žavi, kaip sugalvota ir kodėl pasirinkti, pavyzdžiui, ryšių su visuomene specialybę. 

 

DSC_2555 - Copy (2).JPG 

Norėdami teisingai atsakyti į viktorinos klausimus aštuntokai atsakymų ieškojo ir ligonių kasos lankstinukuose. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Į jaunųjų svečių klausimus atsakė ir jiems apie savo darbą bei įstaigos veiklos specifiką pasakojo Panevėžio TLK ryšių su visuomene, teisės, kontrolės, gyventojų aptarnavimo sričių specialistai.

 

Svečiai taip pat domėjosi Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK), mokinių ir studentų sveikatos draudimu, stengėsi atsakyti į užduotus viktorinos klausimus. Sunkiausia aštuntokams buvo pasakoti, ką žino apie prevencijos programas, kokiose Europos ekonominės erdvės šalyse, be  Europos Sąjungai priklausančių šalių, galioja ESDK, kokios naudos PSD suteikia tėvams, auginantiems vieną ar daugiau vaikų, kiek procentų gyventojų yra draudžiama PSD valstybės lėšomis, ką reiškia PSD principai – visuotinumas ir solidarumas.

 

Bendromis pastangomis įveikę visus viktorinos klausimus, dauguma mokinių anoniminėje grįžtamojo ryšio anketoje  pažymėjo, kad per apsilankymą Panevėžio TLK sužinojo daug naujų dalykų, kurie gali praversti ateityje. Kai kuriems susitikimas pasirodė įdomus, kiti pageidavo dar paprastesnio sudėtingos PSD sistemos paaiškinimo. 

 

Panevėžio TLK susitikimų su mokiniais tikslas – bent kiek supažindinti jaunąją kartą su PSD sistema, jos principais, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt. tikintis, kad ligonių kasos svečiai užaugs sąmoningais ir atsakingais savo šalies piliečiais, suprantančiais PSD svarbą ir naudą.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ

Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr

Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2

Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4


 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.