Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > PSD tarybos nariai sprendė finansavimo klausimus
Naujienos
PSD tarybos nariai sprendė finansavimo klausimus
2014-12-05

Šiandien, gruodžio 5 d., Sveikatos apsaugos ministerijoje buvo susirinkusi Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba, kurios metu tarybos nariai svarstė daug klausimų, susijusių su geresniu sveikatos sistemos priežiūros finansavimu, didesniu vaistų prieinamumu, tarėsi, kaip būtų galima perskaičiuoti tam tikrų gydymo paslaugų kainas. Be to, priėmė sprendimą perskirstyti šiais metais nepanaudotas lėšas toms sveikatos sritims, kurioms reikia didesnio finansavimo. Ypač prevencinėms programoms.  

 

PSD taryba – labai svarbus patariamasis instrumentas sveikatos apsaugos ministrei.

 

Plačiau apie tai – fotoreportaže.

 

DSC_0811.JPG 

 

Nuotraukoje: sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasveikino susirinkusius PSD tarybos narius ir palinkėjo sėkmingų darbų.

 

 DSC_0813.JPG

 

 Nuotraukoje: ministrė R. Šalaševičiūtė išskubėjo į gretimais vykstantį posėdį, kuriame buvo sprendžiami svarbūs transplantacijos srities klausimai. Laikinasis VLK vadovas Gintaras Kacevičius (pirmas iš dešinės) padėkojo ministrei už dalyvavimą PSD taryboje.

 

DSC_0820.JPG 

 

 Nuotraukoje: naująja PSD tarybos pirmininke šios tarybos nariai vienbalsiai išrinko ministrės patarėją Janiną Kumpienę, kuri ir anksčiau yra ėjusi šios tarybos vadovės pareigas.

 

DSC_0830.JPG 

 

 Nuotraukoje: VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė pristatė daug pacientams svarbių klausimų, susijusių su brangių vaistų finansavimu, kompensavimu ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimu.

 

DSC_0811.JPG 

 

 Nuotraukoje: PSD tarybos vadovė J. Kumpienė ne tik aktyviai vadovavo tarybos posėdžiui, bet ir įdėmiai klausėsi pristatomų aktualių klausimų, susijusių su sveikatos priežiūros finansavimu.

 

DSC_0832.JPG 

 

VLK biudžeto planavimo skyriaus vedėja Simona Adamkevičiūtė pristatė siūlymus, kaip būtų galima perskirstyti nepanaudotas PSD biudžeto lėšas toms sveikatos priežiūros sritims, kurioms reikalingas papildomas finansavimas. Jiems tarybos nariai pritarė. Ypač džiugu tai, kad daugiau papildomų lėšų nuspręsta skirti prevencinėms programoms įgyvendinti, nes žmonės jose vis aktyviau dalyvauja ir skuba nemokamai tirtis dėl vėžio ir kitų klastingų ligų.

 

DSC_0835.JPG 

 

 Nuotraukoje: VLK Kainų skyriaus vedėja Violeta Kutraitė (antra iš dešinės) PSD tarybos nariams pristatė siūlymus, kaip būtų galima perskaičiuoti tam tikrų gydymo paslaugų kainas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis.

 

  Kontaktai žiniasklaidai:
      Lina Bušinskaitė
     Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
     Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
     Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
     El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

 Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

 informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
     Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt