Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > PSD taryboje – svarbūs finansiniai klausimai
Naujienos
PSD taryboje – svarbūs finansiniai klausimai
2015-01-28

Šiandien įvyko Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami svarbūs klausimai, susiję su sveikatos priežiūros sektoriaus finansavimo galimybėmis, esant didesniam šių metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui.

 

Šio posėdžio metu buvo aptarti klausimai, kaip turėtų būti paskirstytos PSDF lėšos, kuriomis būtų galima apmokėti sveikatos priežiūros paslaugas, kurias pacientams suteikia šalies gydymo įstaigos. Taip pat aptarta, kaip šio biudžeto lėšos paskirstomos, siekiant kompensuoti pacientams vaistų ir medicinos pagalbos bei ortopedijos technikos priemonių įsigijimo išlaidas.

 

PSD tarybos nariai daug diskutavo ir apie tai, kad neišvengiamai reikia didinti atlyginimus slaugytojoms, nes šiuo metu yra dideli skirtumai tarp daugiausiai ir mažiausiai uždirbančių šios srities darbuotojų.

 

Plačiau – fotoreportaže.

 

 

Nuotraukoje: PSD tarybos pirmininkė, sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė moderavo susitikimo eigą, pranešėjams uždavinėjo klausimus ir akcentavo tai, kad situacija sveikatos priežiūros sektoriuje išties gerėja, nes didėja ir finansinės PSDF galimybės.

 

   

Nuotraukoje: PSD taryboje dalyvavo laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis, Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius. Jis pristatė analizę apie tai, kokius atlyginimus gauna slaugytojos, dirbančios skirtingose šalies gydymo įstaigose, bei, įvertinus tai, kad šių metų PSDF yra didesnis, pasiūlė rekomenduoti gydymo įstaigų vadovams didinti šios srities darbuotojų atlyginimus bei kas ketvirtį skelbti naujausią informaciją viešai apie tai, kaip kinta situacija šioje srityje.

  

 

Nuotraukoje: PSD Tarybos nariai pritarė VLK pateiktam siūlymui, kad reikėtų rekomenduoti gydymo įstaigų vadovams didinti slaugytojų darbo užmokestį. Jie pritarė ir siūlymui, kad VLK turėtų ne tik stebėti, kaip ši situacija kinta, bet ir viešai skelbti naujausias šio srities specialistų uždarbio tendencijas.

 

 

Nuotraukoje: VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė (iš kairės) ir VLK Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė taip pat dalyvavo PSD tarybos posėdyje ir atsakė į klausimus, kurie domino PSD tarybos narius.

 

 

Nuotraukoje: VLK Ekonomikos departamento direktorė Simona Adamkevičiūtė tarybos nariams pristatė geras žinias – tai, kad nuo šių metų sausio bazinių kainų balo vertė kai kurioms paslaugoms padidėjo iki 99 euro centų, t. y. 0,99 euro.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:
     Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
    Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono

numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt