Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > PSD taryboje – pacientams svarbios naujovės
Naujienos
PSD taryboje – pacientams svarbios naujovės
2015-03-03

Šiandien Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybos posėdyje buvo sprendžiami pacientų gydymui svarbūs klausimai.

 

PSD taryba pritarė siūlymui dienos stacionaro sąlygomis teikti daugiau kardiologinių intervencinės radiologijos paslaugų, reikalingų greitesniam ir išsamiam pacientų ištyrimui dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Ši naujovė padės ne tik trumpinti eiles gydymo įstaigose, bet ir ištirti daugiau pacientų, išgelbėti daugiau gyvybių, užbėgant už akių grėsmingoms ligoms.

 

Taip pat buvo svarstomi klausimai dėl tam tikrų sveikatos priežiūros paslaugų kompensavimo PSDF lėšomis, dėl centralizuotai perkamų vaistų, kuriuos ligonių kasos paskirsto gydymo įstaigoms, dėl kompensuojamų vaistų pacientams prieinamumo didinimo.


 Aptarti ir klausimai dėl skubios konsultacinės pagalbos finansavimo, skatinamųjų paslaugų taikymo.

 

Plačiau – fotoreportaže.

 

 

 

 

VLK nuotraukoje: PSD tarybos pirmininkė, sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė (iš dešinės), Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK)  Draudimo plėtros departamento direktorius, laikinai einantis  VLK direktoriaus pareigas Gintaras Kacevičius, VLK Personalo poskyrio vedėja Aurelija Šatūnė.

 

 3015-03-03 PSDT, 2.JPG

 

VLK nuotraukoje: iš dešinės – Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos vadovas Stasys Gendvilis, Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika, PSD tarybos narės – Finansų ministerijos atstovė Daiva Kamarauskienė bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Violeta Murauskaitė.

 

 3, PSDT 2015-03-03.JPG

 

VLK nuotraukoje: PSD tarybos nariai šiandien buvo susirinkę SAM ir sprendė pacientų gydymui svarbius klausimus, kaip būtų galima užtikrinti, kad jų gydymui reikalingos paslaugos, priemonės bei vaistai būtų dar labiau prieinami.

 

 2015-03-03, 4, PSDT.JPG

 

VLK nuotraukoje:  iš dešinės – VLK Kainų skyriaus vedėja Violeta Kutraitė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė.

 

 2015-03-03, PSDT, 5.JPG

 

VLK nuotraukoje:   iš kairės – prof. Juozas Pundzius, Santariškių klinikų vadovas Kęstutis Strupas, Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas.

 

 2015-03-03 PSDT, 6.JPG

 

VLK nuotraukoje: prof. hab. dr. Aleksandras Laucevičius pristatė siūlymą dienos stacionaro sąlygomis teikti daugiau kardiologinių intervencinės radiologijos paslaugų, reikalingų greitesniam ir išsamiam pacientų ištyrimui dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

 

 PSDT, 7, 2015-03-03.JPG

 

 VLK nuotraukoje: sveikatos apsaugos viceministras Valentin Gavrilov pristatė siūlymus dėl centralizuotai perkamų vaistų, kuriuos gydymo įstaigoms paskirsto ligonių kasos, dėl kompensuojamųjų vaistų prieinamumo gerinimo.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
     Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
    Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt