Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > PSD taryba pritarė naujoms gydymo paslaugų kainoms
Naujienos
PSD taryba pritarė naujoms gydymo paslaugų kainoms
2014-12-19

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba pritarė naujoms dienos chirurgijos ir stacionarinio gydymo paslaugų kainoms. Iš viso šioms paslaugoms 2015 m. bus skiriama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) 1,6 mlrd. litų.

 

„Valstybinės ligonių kasos specialistai apibendrino 67 gydymo įstaigų pateiktus duomenis apie dienos chirurgijos ir stacionarinio gydymo paslaugų teikimo sąnaudas. Remiantis šiais duomenimis, buvo nustatytos naujos bazinės kainos",– sakė Gintaras Kacevičius, laikinai einantis Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus pareigas.

 

PSDT 2014-12-15, Kacevičius (2).JPG 

 

G. Kacevičius, laikinai einantis VLK direktoriaus pareigas. VLK nuotr.

 

Taryba pritarė 5,7 proc. didesnei, nei galiojanti šiemet, gydymo atvejo bazinei kainai. „Pagal bazinę kainą, taikant atitinkamus koeficientus, nustatomos kiekvieno konkretaus gydymo atvejo kaina, kuri ir mokama gydymo įstaigai", – aiškino G. Kacevičius.

 

G. Kacevičius atkreipė dėmesį į tai, kad kai kurių iki šiol centralizuotai pirktų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių VLK nebepirks – jų kainos yra įskaičiuotos į paslaugų kainas. Pavyzdžiui, nuo 2015-ųjų nebus perkami akių lęšiukai. Gydymo įstaigos jų turės įsigyti pačios, todėl už šią akių operaciją gydymo įstaigoms bus mokama atitinkamai daugiau.

 

PSDT 2014-12-15 (4).JPG 

                                         

 PSD tarybos posėdžio metu. VLK nuotr.

 

Ateinančiais metais, kaip ir šiemet, gydymo paslaugų kainoms, kuriomis ligonių kasos apmoka už apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu pacientų gydymą, įtakos turės jų gydymui panaudoti kraujo komponentai, brangūs chemoterapiniai vaistai bei brangios priemonės, naudojamos teikiant intervencinės radiologijos paslaugas. Taryba pritarė pakoreguotam šių vaistų ir priemonių sąrašui.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
    Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos

telefono numeriu 8 700 88888.

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt