Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Organizacijos kviečiamos siūlyti kandidatus į atnaujinamą Privalomojo sveikatos draudimo tarybą
Naujienos
Organizacijos kviečiamos siūlyti kandidatus į atnaujinamą Privalomojo sveikatos draudimo tarybą
2019-09-25
Pacientų interesus ginančios ir sveiką gyvenseną propaguojančios organizacijos kviečiamos deleguoti savo narius į formuojamą naujos sudėties Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybą ir taip prisidėti prie svarbių sprendimų sveikatos apsaugos srityje.
 
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šių organizacijų nuomonė yra labai svarbi, todėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia viešą atranką ir kviečia jas deleguoti savo atstovus.
 
„Labai svarbu, kad šie tarybos nariai būtų nepriekaištingos reputacijos, gebėtų teikti profesionalią nuomonę, vertinti finansinę sveikatos priežiūros sistemos situaciją, gebėtų svarstyti PSD tarybos kompetencijai priskirtus klausimus. Tad kviečiame pacientų interesus ginančias organizacijas ir sveiką gyvenseną propaguojančias organizacijas deleguoti savo atstovus, kurie prisidėtų sprendžiant svarbius klausimus sveikatos sistemoje", - sako ministras A. Veryga.
 
Pagal nustatytą tvarką, atrenkamas vienas pacientų interesus ginančių ir vienas sveiką gyvenseną propaguojančių organizacijų atstovas.
 
Kandidatams keliamas nepriekaištingos reputacijos ir ne trumpesnės kaip dvejų metų narystės (atstovavimo) pacientų interesus ginančioje ar sveiką gyvenseną propaguojančioje organizacijoje reikalavimas.
 
Atkreipiame dėmesį, kad PSD tarybos nariu tas pats žmogus gali būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės (ne ilgiau nei 4 metus).
 
PSD taryba yra kolegiali patariamoji institucija sveikatos apsaugos ministrui, kurios nuostatus ir sudėtį tvirtina SAM. Tai labai svarbi institucija, iš kurios tikimasi ne tik ministerijoje parengtų klausimų aptarimo, bet ir aktyvesnio vaidmens, teikiant siūlymus dėl sveikatos sistemos tobulinimo ir priimamų sprendimų.
 
Pagal galiojančią tvarką, į PSD tarybą turi įeiti 15 narių: SAM, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos ir Valstybinės ligonių kasos atstovai, penki draudėjų (darbdavių) atstovai, penki apdraustųjų atstovai.
 
Informaciją apie siūlomus kandidatus (vardą, pavardę, pareigas, kontaktinį telefoną, el. pašto adresą) į PSD tarybos sudėtį kviečiama teikti iki 2019 m. rugsėjo 30 d. raštu bei el. paštu adresu jolanta.sinkevic@sam.lt.
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.