Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Nuo birželio 1 dienos gydymo įstaigos teiks daugiau duomenų apie savo paslaugas
Naujienos
Nuo birželio 1 dienos gydymo įstaigos teiks daugiau duomenų apie savo paslaugas
2011-05-31

Birželio 1 d. startuoja nauja privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos dalis, skirta gydymo įstaigų, teikiančių stacionaro (įskaitant slaugos ir reabilitacijos) bei dienos chirurgijos paslaugas, duomenims rinkti ir kaupti „Sveidros “ duomenų bazėje.

Sistema veiks 156 Lietuvos gydymo įstaigose; 139 įstaigos ją jau išbandė – gegužės 30 d. vienu metu sėkmingai prisijungė prie sistemos ir be sutrikimų perdavė duomenis. Ir diegiant sistemą, ir ją išbandant, gydymo įstaigas konsultavo VLK ir teritorinių ligonių kasų informacinių technologijų specialistai, kurie sistemos paleidimo išvakarėse padeda spręsti problemas jos dar neišbandžiusioms gydymo įstaigoms.

Tikimasi, kad suderintos VLK, TLK ir gydymo įstaigų pastangos bus sėkmingos, o startas birželio 1 d. – sklandus. Tos gydymo įstaigos, kurios neišbandė naujosios sistemos ir dėl to gali patirti nesklandumų, visą birželio mėnesį turės galimybę įvesti bei perduoti duomenis jau realiomis sąlygomis. Gydymo įstaigų specialistams VLK teiks pagalbą elektroniniu paštu (drg@vlk.lt).

Tam, kad sistema veiktų be trikdžių, visos institucijos turėjo atlikti „namų darbus“. VLK užsakymu buvo atlikti sistemos kūrimo darbai. Balandžio ir gegužės mėnesiais ši sistema buvo išbandyta dviejose ligoninėse ir tobulinama atsižvelgiant į jų specialistų pastabas. Be to, ligoninės, turinčios savo informacines sistemas, daug dirbo derindamos savo sistemas su naująja „Sveidros“ dalimi. Visų gydymo įstaigų atstovai gegužės mėnesį dalyvavo VLK surengtuose mokymuose, birželį vyks papildomi mokymai.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Informatikos ir plėtros centro direktorius Romualdas Kizlaitis teigia: „Naujovės mums nesvetimos. Šiuo metu dar aktyviai dirbame pritaikydami mūsų ligoninės informacinę sistemą. Siekiame, kad viskas vyktų sklandžiai, o medikai pasikeitimus pajustų kuo mažiau.“

Naujoje „Sveidros“ dalyje kaupiamų duomenų prireiks sprendimams dėl sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo pagrįsti, duomenys apie gydymo įstaigų teikiamas paslaugas bus gerokai išsamesni. Šiais duomenimis galės pasinaudoti ir pačios gydymo įstaigos savo veiklos analizei atlikti ir paslaugoms tobulinti.

Ši „Sveidros“ dalis – svarbus žingsnis diegiant Lietuvoje giminingų diagnozių grupių (angl. DRG – diagnosis-related group) sistemą, kurios startas numatytas 2012 m. sausio 1 dieną. DRG sistema – tai tarptautinė ligoninių paslaugų apmokėjimo sistema, užtikrinanti tikslų šių paslaugų teikimo išlaidų kompensavimą, atitinkantį paciento sveikatos būklės sunkumą ir atliktų diagnostinių bei gydomųjų veiksmų visumą.


Daugiau informacijos:
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius
gintaras.kacevicius@vlk.lt, tel. (85) 2364169