Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Naujos kadencijos Stebėtojų taryba gvildeno opius klausimus
Naujienos
Naujos kadencijos Stebėtojų taryba gvildeno opius klausimus
2018-04-26

Į pirmąjį šių metų Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) stebėtojų tarybos posėdį praėjusios savaitės gale rinkosi naujos kadencijos tarybos nariai. Didelė dalis 4 metams renkamo ligonių kasos patariamojo organo narių tarybai priklausys jau ne pirmą kadenciją. Naujos Stebėtojų tarybos pirmininke vėl išrinkta Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narė Regina Mitrienė, jos pavaduotoju – Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Raimundas Čepukas.

 

Stebėtojų tarybai Panevėžio TLK pristatė Panevėžio ir Utenos apskričių asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų restruktūrizavimo ketvirtojo etapo įgyvendinimo 2017 m. rezultatus, apžvelgė 2018 metų sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymo procesą, 2017 m. ASPĮ finansinės veiklos ataskaitų analizę. Taryba pritarė Panevėžio TLK 2017 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymo ir finansinėms ataskaitoms, 2018 metų Panevėžio TLK išlaikymo išlaidų sąmatai ir įstaigos pareigybių sąrašui. 

 

  

Stebėtojų tarybos nariai ne vieną klausimą, kaip planuojama spręsti opias problemas, uždavė SAM laikinajai kanclerei O. Vitkūnienei (paskutinė kairėje stalo pusėje).  Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė informavo, kad įgyvendinant gydymo įstaigų restruktūrizavimo planą, pertvarkytos 8 Panevėžio apskrities ir 11 Utenos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ). Rengiant pertvarkos planą, 2017 m. tikėtasi padidinti ambulatorinių, slaugos paslaugų apimtis, aktyvaus gydymo lovų užimtumą ir sumažinti šių lovų skaičių bei hospitalizacijos rodiklius. A. Levickienė atkreipė dėmesį, kad dauguma planuotų rodiklių buvo ne tik pasiekti, bet ir viršyti, tačiau du rodikliai pasiekti tik iš dalies –  abiejose apskrityse tiek, kiek planuota, nepavyko padidinti lovų užimtumo, Utenos apskrityje nesumažėjo tiek, kiek tikėtasi,  hospitalizacijos rodiklis.

 

Direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė Stebėtojų tarybą informavo, kad Panevėžio TLK skirtas biudžetas – 185 mln. Eur, t. y. 5,2 proc. didesnis nei pradinis 2017 m.  biudžetas. 2018 m. sudaryta sutarčių su 243 gydymo įstaigomis, iš jų 106 – teikiančios ambulatorines specializuotas paslaugas, 68 – stacionarines, 48 –  pirminės asmens sveikatos priežiūros, 44 –  dantų protezavimo paslaugas. Sutartys pasirašytos su 26 vaistinėmis ir 171 jų filialu, 4 optikomis ir 23 jų filialais. Tarybai pateikta detali informacija, kiek PSDF biudžeto lėšų planuojama išleisti konkrečioms paslaugoms, vaistams, sveikatos programoms apmokėti, kokiais teisės aktais vadovaujantis paskirstytos lėšos.

 

Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjas-vyr. buhalteris Visvaldas Vilkas pažymėjo, kad 2017 m. stebima 0,17 Eur sumažėjusi vidutinė 1 vaistų recepto kaina, o Stebėtojų taryba svarstė, kad tai greičiausiai yra Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vykdomos vaistų kainų mažinimo politikos rezultatas.

 

DSC_2358 - Copy.JPG 

Sutarčių skyriaus vedėjai V. Tinterytei (pirma iš dešinės) pristačius ASPĮ finansinius rezultatus, posėdžio dalyviai aptarė neigiamų finansinių rezultatų priežastis. Panevėžio TLK nuotrauka.  

 

ASPĮ finansinius rezultatus pristačiusi Sutarčių skyriaus vedėja Vita Tinterytė pažymėjo, kad 18-os viešųjų ASPĮ finansinis rezultatas 2017 m. buvo blogesnis nei 2016-aisiais, tiek pat ASPĮ neatitinka bent vieno iš mokumo rodiklių, o Panevėžio miesto poliklinika ir Respublikinė Panevėžio ligoninė yra už saugumo ribos pagal tris rodiklius. 12 ASPĮ 2017 m. turėjo ir neigiamą, ir blogesnį nei 2016 m. finansinį rezultatą. ASPĮ yra nurodžiusios tokias pagrindines neigiamo finansinio rezultato priežastis: išaugusios sąnaudos, susijusios su darbo užmokesčiu, nepavyksta įsisavinti skiriamų PSDF lėšų, taip pat mažėjantis gyventojų skaičius.

 

Stebėtojų tarybos nariai tvirtino, kad esant reikalavimams mažinti hospitalizaciją ir stacionarines paslaugas, ASPĮ sunkiau užsidirbti pinigų. Be to, reikia kelti gydytojams atlyginimus.  Tarybą domino, kiek finansiniams rezultatams turi įtakos ASPĮ vadovų atlyginimai, vyko diskusijos dėl paslaugų prieinamumo, pasidžiaugta, kad Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojams daugiau nei trečdaliu padidėjo iš PSDF biudžeto skirtos lėšos dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti, be to, jau nemažai Panevėžio ir Utenos apskričių savivaldybių nusprendė irgi skirti lėšų šiam reikalui. Taip pat kalbėta apie gydytojų trūkumą, jų pensinį amžių, Panevėžio greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties automobilių parko atnaujinimo būtinybę  ir kt.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Odeta Vitkūnienė patikino, kad Panevėžio GMP stoties automobiliai tikrai bus atnaujinami, o kitos problemos, anot jos, ministerijai yra žinomos, tad įvairiose darbo grupėse jau vyksta diskusijos, ieškoma būdų, kaip spręsti opius dalykus.

 

Ignalinos rajono savivaldybės atstovas Manfredas Žymantas tvirtino matantis vienintelę išeitį sprendžiant gydymo įstaigų finansines problemas – ASPĮ jungimą.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 

 

 Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.