Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Mokymuose – apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms
Naujienos
Mokymuose – apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms
2015-03-02

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) pasikvietė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono (KMHB) atstovą pravesti mokymų darbuotojams apie tai, kaip reikėtų elgtis įvykus ekstremaliai situacijai ar prasidėjus karui. Mokymuose dalyvavo ir Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai.

 

Pasak Panevėžio TLK direktoriaus Jono Narbuto, girdint apie įvykius pasaulyje, juolab – ir Ukrainoje, natūraliai kyla klausimas, kaip reikėtų elgtis, jei Lietuvoje susiklostytų panaši situacija. Kadangi informacijos tuo klausimu trūksta, pasidalinti patarimais nuspręsta paprašyti profesionalių kariškių.

 

 

Mokymus Panevėžio TLK veda KMHB Kariškių ir civilių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas kapitonas Raimundas Jareckas. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Mokymus vedęs KMHB Kariškių ir civilių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas kapitonas Raimundas Jareckas ligonių kasos ir visuomenės sveikatos biuro darbuotojams aiškino apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir karo metui, kalbėjo apie civilinę saugą taikos ir karo metu, dėstė, kaip patartina elgtis, jei iš tikrųjų prasidėtų karas.

 

Svečias pabrėžė, kaip, esant karo padėčiai, svarbu yra reaguoti į informacinius pranešimus ir suprasti, kad dėl turto neverta aukoti gyvybės. Kpt. R. Jareckas papasakojo apie gyventojų evakavimo ypatumus, šeimos veiksmų planavimo svarbą, pokyčius valstybėje mobilizacijos ir karo metu, supažindino, kokios yra galimybės civiliams gyventojams slėptis daugiabučiuose ir Panevėžyje esančiose slėptuvėse, kurių dauguma, anot kariškio, yra privatizuotos.

 

Panevėžio TLK. 2015-02-27.JPG 

 Mokymų metu. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

KMHB Kariškių ir civilių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas mokė, kaip saugiai elgtis minioje, kaip teikti psichologinę paramą šalia esantiesiems, kaip elgtis patekus į nelaisvę ir kt., taip pat ragino visada būti pilietiškais, ir ypač – ištikus nelaimei.

  

Panevėžio TLK darbuotojai teigia: tai, ką išgirdo iš KMHB atstovo, buvo tikrai vertinga. Juk geriau žinoti ir būti pasiruošus ekstremaliai padėčiai, nei būti užkluptam nepasiruošus tam.

 

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba

ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.