Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Moksleiviams – ligonių kasos atstovų įvertinimas ir žinios apie privalomąjį sveikatos draudimą
Naujienos
Moksleiviams – ligonių kasos atstovų įvertinimas ir žinios apie privalomąjį sveikatos draudimą
2013-03-13

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai pirmą kartą buvo pakviesti dalyvauti šios įstaigos socialiniu partneriu tapusios Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos organizuojamuose renginiuose. Panevėžio TLK atstovai vertino mokykloje vykusio dainų festivalio, skirto Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, dalyvių pasirodymus ir įteikė Panevėžio TLK direktoriaus pagyrimo raštą kolektyvui, geriausiai atskleidusiam solidarumo ir bendruomeniškumo temą, taip pat apdovanojo popietėje „Profesijų pasaulyje“ vykusios viktorinos dalyvius už žinias apie privalomąjį sveikatos draudimą.

Pasak Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vedėjos Astos Levickienės, nors ligonių kasų veikla ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena tarpusavyje nesusijusios, privalomojo sveikatos draudimo principai – visuotinumas ir solidarumas – dera su pagrindiniais principais, padėjusiais atkurti šalies nepriklausomybę – solidarumu, bendruomeniškumu ir kt. Būtent per šią sąsajų prizmę ir buvo vertinami dainų festivalio dalyvių pasirodymai, atkreipiant dėmesį į kolektyvų sugebėjimą išreikšti abiems sritims svarbius principus.

Pagyrimo raštu  už geriausiai atskleistą solidarumo ir bendruomeniškumo temą bei reprezentacine Panevėžio TLK dovana apdovanotas „Aušros“ pagrindinės mokyklos mergaičių choras (mokytoja Lina Veršelienė) už dainą „Lietuva“. Panevėžio TLK paskatinamieji prizai įteikti „Vilties“ pagrindinės mokyklos solistei už ypač gražiai atliktą dainą „Raudoni vakarai“ ir „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos mišriam chorui už mokyklos bendruomeniškumą atspindėjusį šios mokyklos himną.  

Profesijoms skirtame renginyje dalyvavę penkių 6–7 klasių mokiniai pasakojo apie burtų keliu ištrauktas profesijas, taip pat papildomai atsakė į ligonių kasos specialistų parengtus klausimus, kurie glaudžiai siejosi su tuo, ką svarbu žinoti esant bet kurios profesijos atstovu.

Mokinių buvo klausiama, ką privalo turėti visų profesijų atstovai tam, kad galėtų nemokamai gydytis, kai suserga, kuo užsiima ligonių kasos ir kokių profesijų atstovai gali dirbti ligonių kasoje, už kokius asmenis privalomojo sveikatos draudimo įmokas sumoka valstybė, kokia nauda keliaujant po Europą iš Europos sveikatos draudimo kortelės ir kt. Mokiniams pasiūlyta įsivaizduoti esant ligoninės ar poliklinikos vadovais ir pasvarstyti, iš kur galima būtų gauti lėšų brangiai aparatūrai, švirkštams, adatoms, vaistams ir kt. pacientams reikalingoms priemonėms nupirkti, gydytojų atlyginimas sumokėti, pasvarstyti, kas atsitiktų susirgus, jei baigę mokyklą jie sumanytų šiek tiek pailsėti, nesimokyti ir nedirbti.

Informacijos renginio dalyviai visą valandą ieškojo internete, lankėsi Panevėžio TLK ir Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėse. Dalyvių atsakymus vertinusios ligonių kasos specialistės papildė mokinių atsakymus, patikslino tuos, kurie nebuvo tikslūs. Prisiminimui apie pažintį su Panevėžio TLK renginio dalyviams įteikta tušinukų ir bloknotų su įstaigos skiriamuoju ženklu.