Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ministrų kabinetas skyrė 40 mln. litų iš PSDF biudžeto rezervo
Naujienos
Ministrų kabinetas skyrė 40 mln. litų iš PSDF biudžeto rezervo
2013-12-18

Ministrų kabinetas apsisprendė skirti prašomus papildomus 40 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo. Tad šios papildomos lėšos dar šiemet pasieks gydymo įstaigas, t.y. bus apmokėtos šiais metais pacientams suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos dalinai atkuriant arba kompensuojant sumažintą sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertę.

Šiomis lėšomis bus apmokėta viešosioms gydymo įstaigoms, t.y. ligoninėms ir poliklinikoms, už pacientams 2013 metais suteiktas sveikatos priežiūros bei gydymo paslaugas. Skyrus papildomas lėšas, atsiras galimybė apmokėti daugiau suteiktų paslaugų. Be to, gydymo įstaigos galės sumažinti turimus kreditorinius įsiskolinimus bei pagerinti savo finansinė situaciją.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad šią savaitę Seimo nariai po ilgai trukusių diskusijų priėmė 2014-ųjų metų biudžetą, kuris yra ne tik optimistinis, bet ir šiek tiek didesnis, lyginant su 2013 m. Tai reiškia, kad sveikatos apsaugai kitąmet bus skirta daugiau lėšų, pacientams paslaugos taps dar labiau prieinamos. Be to, už žmonėms suteiktas paslaugas gydymo įstaigoms bus apmokama didesniais įkainiais nei iki šiol.

PSDF biudžete numatyta, jog kitais metais Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,7 mlrd. litų. Tai subalansuotas biudžetas, kuriame gerėja dauguma rodiklių. Lyginant su 2013 m., PSDF biudžetas yra 322,8 mln. litų arba 7,9 proc. didesnis. Na, o gerėjant PSDF biudžeto finansinei situacijai yra numatyta gerokai padidinti paslaugų bazinių kainų balo vertę – nuo 0,89 iki mažiausiai 0,92 lito.

Svarbu atminti, kad PSDF biudžetas savaime nesusiformuoja. Tam reikia daug pastangų. Reikia ne tik tvirtos politinės valios, bet ir daug energijos, užsispyrimo, siekiant pagerinti situaciją mūsų sveikatos sistemoje. Džiugu, kad Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė su politiniais partneriais Vyriausybėje ir Seime rado bendrą sutarimą, kad šis biudžetas didėtų.

 
 SAM ir VLK vadovų teigimu PSDF biudžeto rezervo lėšomis bus apmokėta viešosioms gydymo įstaigoms, t. y. ligoninėms ir poliklinikoms, už pacientams 2013 metais suteiktas sveikatos priežiūros bei gydymo paslaugas


Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
el. paštas lina.businskaite@vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.