Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Medikams skirtoje konferencijoje – apie racionalų vaistų vartojimą
Naujienos
Medikams skirtoje konferencijoje – apie racionalų vaistų vartojimą
2018-02-13

Šiaulių teritorinė ligonių kasa ir Lietuvos klinikinės farmakologijos draugija šių metų  vasario 13 dieną, 13 valandą, Ch. Frenkelio viloje rengia mokslinę praktinę konferenciją „Racionalaus vaistų vartojimo aktualijos Lietuvoje“. Visų specialybių gydytojams ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovams skirtoje konferencijoje savo žiniomis ir praktika dalysis garsus šalyje klinikinės farmakologijos specialistas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU)  profesorius Romaldas  Mačiulaitis, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas, gydytojas anesteziologas-reanimatologas Robertas Badaras, apie farmakoterapijos problemas, su kuriomis susiduriama Šiaulių regione, pranešimą skaitys Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika.

 

Pagal suvartojamų vaistų vidutinę paros dozę Lietuva priskiriama prie daugiausiai vaistų suvartojančių Europos Sąjungos šalių. Gyventojai per mažai žino apie šalutinį vaistų poveikį, nesupranta, kad vaistus reikia vartoti tik tada, kai jie būtini. Bene daugiausia rūpesčių kelia neracionalus antibiotikų bei raminamųjų grupės preparatų vartojimas. Žmonės dažnai savavališkai didina raminamųjų dozes, nes prie šių vaistų greitai priprantama, ir pacientai tampa priklausomi nuo vaistų.

 

Konferenciją inicijavo nuo šių metų Šiaulių teritorinės ligonių kasos veiklos zonoje pradėjęs dirbti bandomasis vaistų komitetas, teiksiantis pasiūlymus, kaip užtikrinti kuo racionalesnį vaistų vartojimą šalyje, prioritetu laikant pacientų saugumą ir gydymo efektyvumą.  

 

Kompensuojamųjų vaistų suvartojimą komitetas analizuos pagal vaistų skyrimo stebėsenos rodiklius, tarptautinėse vaistų vartojimo apžvalgose skelbiamą informaciją, profesinių draugijų parengtas ligų gydymo rekomendacijas ir kitus duomenis.

 

Organizuodamas seminarus bei konferencijas vaistų komitetas ne tik tobulins sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinę kvalifikaciją, bet ir skelbs pranešimus  apie racionalų kompensuojamųjų vaistų skyrimą ir vartojimą.

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596 135

El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti
info@vlk.lt arba 8 700 88888.