Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Medicinos studentai nuo hepatito B bus skiepijami nemokamai
Naujienos
Medicinos studentai nuo hepatito B bus skiepijami nemokamai
2014-06-20

Virusinis hepatitas B yra aktuali sveikatos problema pasaulyje, turinti neigiamų socialinių ekonominių pasekmių. Ilgai trunkantis ligonių nedarbingumas, brangus ilgalaikis gydymas ir laboratoriniai tyrimai − didžiulė ekonominė našta valstybei. Apie 350 mln. žmonių pasaulyje yra užsikrėtę hepatito B virusu. Lietuvoje hepatito B viruso paplitimas siekia apie 1−3 proc. PSO ekspertų nuomone, oficialioji statistika neatspindi realios situacijos. Atliktų seroepidemiologinių tyrimų duomenimis, faktinis susirgimų skaičius yra 6 kartus didesnis nei registruojama, nes 50−70 proc. atvejų infekcija pasireiškia besimptome forma. Užsikrėtusi hepatito B virusu moteris, gimdydama gali užkrėsti naujagimį, tuomet labai didelė tikimybė, kad jam vystysis lėtinė infekcija, o vėliau kepenų cirozė ir kepenų vėžys.

Lietuvoje skiepijimai nuo hepatito B į skiepijimų kalendorių įtraukti nuo 1998 metų.

1998 m. Lietuvos gyventojų sergamumo hepatitu B rodiklis siekė net 12,6 atvejų 100 tūkst. gyventojų, 2012 m. rodiklis - 1,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Lietuvoje kasmet pasiekiamos didelės naujagimių ir kūdikių skiepijimo nuo hepatito B apimtys, tai ir yra viena iš pagrindinių sergamumo hepatitu B mažėjimo priežasčių Lietuvoje. Iki skiepijimo pradžios didžiausias sergamumas buvo registruojamas 15−29 m. amžiaus grupėje.

Kadangi medicinos studentams rizika užsikrėsti hepatito B virusu daug didesnė nei kitų sričių studentams, tarptautiniuose ir nacionaliniuose dokumentuose numatyta užtikrinti jų skiepijimą nuo hepatito B.

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sveikatos apsaugos aktualijos – ir Facebook paskyroje https://www.facebook.com/sam.lt!