Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Mažylės krūtinėje ėmė plakti dirbtinė „Berlyno širdis“
Naujienos
Mažylės krūtinėje ėmė plakti dirbtinė „Berlyno širdis“
2014-05-14

Norime pasidžiaugti, kad pavyko rasti būdų padėti praėjusių metų pabaigoje gimusiai mažajai pacientei. Jau gegužės 13 d. jos krūtinėje ėmė plakti dirbtinė „Berlyno širdis". „Berlyno širdimi" vadinamą aparatą nuspręsta išnuomoti pusmečiui. Per tą laiką bus intensyviai ieškoma donoro širdies tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

vaikai.msg.jpg 

                                                                                                                                       Nuotr. VLK

Šios dirbtinės širdies nuomą kompensuoja Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Retų ligų komisijoje susirinkę atsakingi specialistai įvertino tai, kad pirkti „Berlyno širdį" kainuotų labai brangiai. Be to, per tą laiką gali atsirasti donoras. Įvertinus šias aplinkybes, buvo priimtas sprendimas pirmiausia kompensuoti dirbtinės širdies nuomą.

„Berlyno širdis" prieš tris dienas buvo atgabenta į VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas iš Vokietijos.

Ši širdis nuomojama pusmečiui, tikintis, kad per tą laiką atsiras tinkamas donoras. Todėl dabar atsakingos institucijos – Sveikatos apsaugos ministerija, VLK, Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos – deda pastangas, kad tinkama donoro širdis mažajai pacientei atsirastų kiek galima greičiau. Yra svarstomos įvairios alternatyvos, viena iš jų – transplantacijos laukimas užsienyje.   
Ilgalaikė „Berlyno širdis" Lietuvoje nuomojama pirmą kartą. Iki šiol toks aparatas Lietuvoje nebuvo pirktas.

Svarbu yra tai, kad „Berlyno širdis" padės mažylei laukti donoro širdies ir garantuos jai pilnavertį gyvenimą. Tikimasi, kad donoras atsiras ir greitu metu jos tėvelius pasieks dar viena gera žinia.

VLK primena, kad praėjusio mėnesio viduryje VLK atsakingi darbuotojai į VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas išsiuntė pasirašytą garantinį raštą, kuriuo įsipareigojo apmokėti dviejų mėnesių mechaninių kraujotakos palaikymo sistemų įsigijimo išlaidas, siekiant užtikrinti, kad 3 mėnesių mažylė galėtų gyventi. Taip buvo rastas trumpalaikis sprendimas, kol bus nutarta dėl „Berlyno širdies".  

Darbas su tokiomis kraujotakos sistemomis mūsų šalies medikams – ne naujiena. Tai jau ne pirmas kartas, kai VLK buvo priėmusi sprendimą įsigyti minėtas mechaninės kraujotakos palaikymo sistemas, užtikrinančias tinkamą žmogaus kraujotakos sistemos veikimą 1 mėnesį.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
el. paštas lina.businskaite@vlk.lt  

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono

numeriu 8 700 88888.
 
Kviečiame apsilankyti VLK profilyje „Facebook": https://www.facebook.com/vlk.lt