Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasos: vakcinų nuo gimdos kaklelio vėžio yra pakankamai
Naujienos
Ligonių kasos: vakcinų nuo gimdos kaklelio vėžio yra pakankamai
2017-07-04

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad vakcinos nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), sukeliančio gimdos kaklelio vėžį, yra nupirkta pakankamai. Liepos 4 dienos duomenimis, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro vakcinų sandėlyje ŽPV vakcinų likutis yra 3721 dozė. Tad kai kurios gydymo įstaigos turi pačios pasirūpinti, kad jose būtų užtikrintas pakankamas šios vakcinos, perkamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, kiekis – kreipiantis į ULAC.

 

Pastaruoju metu padaugėjo klausimų, kodėl gydymo įstaigose nuo ŽPV nemokamai negalima paskiepyti mergaičių.

 

„Praėjusių metų rugsėjo mėnesį skiepai nuo ŽPV buvo įtraukti į vaikų profilaktinių skiepų kalendorių ir nuo tada VLK perka minėtas vakcinas. Gamintojas, tiekiantis šias vakcinas, šių metų birželio viduryje į ULAC pristatė net 7500 šios vakcinos dozių. Ir šiuo metu gydymo įstaigoms išduotos dar ne visos vakcinos – sandėlyje jų dar yra", – teigia VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė.

 

 

Neringa Bernotiene.JPG

 

VLK direktoriaus pavaduotoja N. Bernotienė. VLK nuotrauka.

 

Pasak N. Bernotienės, vakcinos stygiaus nebus ir ateityje. „Nors likutis dar neišnaudotas, tačiau VLK jau šiuo metu pasirašo sutartį su vakcinų gamintoju dėl 23 400 šios vakcinos dozių įsigijimo, todėl jau rudenį šios vakcinos atsargos pasipildys", – sako N. Bernotienė.

 

Pasak jos, pačios gydymo įstaigos dėl minėtos vakcinos turėtų kreiptis į ULAC.

 

Skiepai nuo ŽPV – vienas iš būdų užkirsti kelią grėsmingai ligai – gimdos kaklelio vėžiui. Šiuo metu nuo ŽPV nemokamai gali būti paskiepytos visos mergaitės, kurioms suėjo 11 metų. Skiepijant nuo ŽPV yra reikalingi 2 skiepai. Tarp pirmojo ir antrojo skiepo turi praeiti ne mažiau nei 6 mėn., todėl gydymo įstaigos, užtikrinusios, kad pirmą kartą būtų paskiepytos mergaitės, turėtų pasirūpinti, kad tai padaryti būtų galima ir antrą kartą.

 

Norint pasiskiepyti nuo ŽPV pirmiausia tėveliai turėtų su savo dukromis apsilankyti pas savo šeimos gydytoją, kuris apžiūrėjęs jaunąją pacientę paskirs skiepus.

 

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2016 m. rugsėjo 1 d. iki šių metų birželio 1 d. ŽPV vakcina iš viso buvo paskiepytos 5725 mergaitės.

 

Daugiau informacijos apie ŽPV ULAC ir VLK interneto svetainėse.

 

VLK iliustracijų galite rasti čia: goo.gl/zzEhe9

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Rimantas Zagrebajev

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas 

Tel. (8 5) 236 4105

El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​