Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasos skatina naudotis e. paslaugomis
Naujienos
Ligonių kasos skatina naudotis e. paslaugomis
2011-02-07

Ligonių kasų e. paslaugų vartotojų skaičius, pradėjęs augti 2010 metų pradžioje, vasaros mėnesiais sumažėjo, tačiau rudeniop vis daugiau randasi norinčių susižinoti apie savo draustumą, prisirašymą prie gydymo įstaigos, suteiktas paslaugas ir išduotus kompensuojamuosius vaistus.

Iš viso nuo metų pradžios iki spalio 1 d. ligonių kasų e. paslaugų sistemoje užregistruoti 7679 vartotojai, apsilankymų sistemoje skaičius – 109 141. Daugiausiai e. paslaugų vartotojų susidomėjimo sulaukta sausio, kovo ir balandžio mėn. (atitinkamai 17 967, 17 807 ir 19 090 apsilankymų), mažiausiai – liepą (5788), o ir rugsėjį lankytojų skaičius išaugo iki 8947.

Duomenis į e. paslaugų sistemą įrašo paslaugas suteikusių gydymo įstaigų ir vaistinių, išdavusių kompensuojamuosius vaistus, darbuotojai. Sistemoje nurodomas paslaugas suteikusios gydymo įstaigos pavadinimas ir kodas, apsilankymo data, gydytojo pavardė, paslaugos kodas, pavadinimas, kaina balais, diagnozė ir kita. Paslaugų kaina nurodoma santykiniu dydžiu – balais. Žinant paslaugos teikimo metu taikomą balo vertę (šiuo metu didžiajai daliai paslaugų taikoma 0,89 balo vertė), galima apskaičiuoti, kiek kainavo Jūsų gydymas (t. y. kiek lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) fondo sumokėta gydymo įstaigai už jums suteiktas paslaugas ar kompensuojamuosius vaistus).

Pavyzdžiui, apsilankymas konsultacijai pas gydytoją specialistą (endokrinologą, gastroenterologą, hematologą, kardiologą ir kt.) įvertintas 40,2 balo, tad šiuo metu (nuo 2010 m. spalio 1 d. balo vertė yra 0,89) ligonių kasos sumoka 35,78 lito už tokią konsultaciją; jei endokrinologas, gastroenterologas (echoskopu) ar kardiologas atlieka tyrimą (echoskopinį ar veloergometrinį), taikomas 50,9 balo įvertis, mokama 45,3 lito. Gydantis ligoninėje, gydymo įstaigai už jums teikiamas paslaugas iš PSD fondo mokamos gerokai didesnės sumos– nuo kelių iki keliolikos tūkstančių litų, nelygu koks susirgimas. Sudėtingų operacijų kainos gali siekti ir kelis šimtus tūkstančių litų. Visas asmens sveikatos priežiūros paslaugų kainynas skelbiamas VLK interneto svetainėje (kainos nurodytos balais).

Tad naudodamiesi e. paslaugomis galite pamatyti gana išsamų jums suteiktų ir PSD fondo lėšomis apmokėtų sveikatos paslaugų vaizdą. Primename, kad ligonių kasų e. paslaugos vartotojams prieinamos prisijungus prie viešųjų e. paslaugų sistemos – Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt. Prisijungti prie šios sistemos galima šiais būdais:

  • per interneto banką, jei naudojatės interneto banko paslaugomis;
  • naudojantis naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortele ir specialiu, kompiuteryje esančiu skaitytuvu (tokios kortelės išduodamos nuo 2009 m., jose yra integruoti skaitmeniniai sertifikatai);
  • 2 ar 3 klasės asmeniniu skaitmeniniu sertifikatu, išduotu Skaitmeninio sertifikavimo centre.

Jei naudodamiesi sistema norėsite daugiau sužinoti apie Jums gydymo įstaigose suteiktas paslaugas ir išduotus vaistus arba jei pastebėsite netikslumų, prašome kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal Jūsų gyvenamąją vietą.