Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasai – įvertinimas už profesionalų pristatymą ir stendo informatyvumą
Naujienos
Ligonių kasai – įvertinimas už profesionalų pristatymą ir stendo informatyvumą
2015-09-28

Trečiąkart tarptautinėje parodoje „Expo Aukštaitija" dalyvavusi Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) prie savo stendo šįmet sulaukė ne ką mažiau lankytojų nei pernai. Rugsėjo 25–27 d. vykusiame renginyje, kuriame, tikėtina, kaip ir 2014 m., apsilankė per 30 tūkst. panevėžiečių ir miesto svečių, dažnas parodos lankytojas stabteldavo pasidomėti apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, gydymąsi užsienyje, privalomojo sveikatos draudimo įmokas, dantų protezavimą, galimybes dalyvauti prevencijos programose ir kt.

 

Tie, kurie neužilgo ketina vykti į kitą Europos Sąjungos šalį, buvo patenkinti, kad per parodą galėjo įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), o išgirdusieji apie galimybę elektroniniu būdu pasitikrinti jiems suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų ir išrašytų medikamentų apimtį neretai suklusdavo ir pasidomėdavo, kaip tai galima padaryti.

 

 

Kartu su Panevėžio miesto vadovais ir parodos organizatoriais Panevėžio TLK stendą aplankė premjeras Algirdas Butkevičius. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Jubiliejinėje 20-ojoje parodoje „Expo Aukštaitija 2015" apsilankęs Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas ir kiti miesto vadovai taip pat nepraėjo pro ligonių kasos stendą. Jame  apsilankiusiam ir ligonių kasos informacija pasidomėjusiam premjerui Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pasiūlė išspręsti kryžiažodį „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą?", o meras bandė dalyvauti  viktorinoje ir iš karto teisingai atsakė į burtų keliu atitekusį klausimą. Be kita ko, miesto vadovą labai sudomino informacija apie galimybę per elektroninę bankininkystę pasiskaityti savo ligos istoriją.

 

20150926_122824 - Copy.jpg  Panevėžio miesto merą R. M. Račkauską ypač sudomino informacija apie galimybę per elektroninę bankininkystę pasiskaityti savo ligos istoriją. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Pasak J. Narbuto, Panevėžio TLK dalyvavimas parodoje – tęstinis. Šįmet, kaip ir ankstesniais metais, parodos lankytojai buvo informuojami visais aktualiais klausimais, susijusiais su privalomuoju sveikatos draudimu, sveikatos priežiūros paslaugų teikimu ir pan., tik ieškota įvairesnių tos informacijos pateikimo formų. Be to, pernai daugiau informacijos buvo skirta vaikų sveikatai išsaugoti, šįmet – senjorams konsultuoti. Kaip tik senjorai labiausiai buvo kviečiami spręsti kryžiažodį, dalyvauti viktorinoje.

 

DSC_2620-Copy.JPG 

Populiariausia ligonių kasos teikiama paslauga ir parodoje buvo Europos sveikatos draudimo kortelės išdavimas. Dėl šios kortelės gavimo ne kartą buvo nusidriekusi eilė. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

 Per parodą Panevėžio TLK išdavė 250 ESDK, viktorinoje „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą?" dalyvavo 600 dalyvių, su kryžiažodžiais bandė susidoroti daugiau kaip 100 lankytojų. Parodoje išdalyta 500 vnt. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos leidinių „Privalomojo sveikatos draudimo ABC šeimai" ir „Sveikatos priežiūra Lietuvoje: tai, ką svarbu žinoti kiekvienam", keli tūkstančiai įvairių rūšių lankstinukų.

 

DSC_2640 - Copy.JPG 

 Į parodos lankytojų klausimus nemažai teko atsakinėti ir Kontrolės skyriaus atstovams. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Nors privalomojo sveikatos draudimo sritis gana sudėtinga ir į viktorinos klausimus ne visiems pavyko atsakyti teisingai, norinčiųjų joje dalyvauti netrūko visas tris dienas.

„Gaila, kad nepataikiau, bet užtat dabar žinosiu, kad pasirinkus kitą polikliniką, asmens sveikatos istorija kitai įstaigai turi būti išsiųsta per 3 darbo dienas", – nenusiminė neatsakiusi į klausimą vidutinio amžiaus panevėžietė.

 

DSC_2701 -Copy.JPG 

Dalyvauti viktorinoje „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą?" per daug raginti lankytojų nereikėjo – norinčiųjų buvo daug. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

„Kiek procentų Lietuvos gyventojų draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis? 60 proc.? Ar Jūs nesuklydote? Ar gali taip būti?" – teisingu atsakymo variantu negalėjo patikėti kita parodos lankytoja.

„Ar tikrai 1 greitosios medicinos pagalbos iškvietimas ligonių kasai kainuoja 60 Eur? Nieko sau, galvojau mažiau", – stebėjosi jaunuolis.

 Viktorinos dalyvius labiausiai stebino ligonių kasų sveikatos priežiūrai skiriamos didžiulės pinigų sumos, klaidino, kada padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, pagal ką skirstomos PSDF lėšos dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti, kas gali  nemokamai skiepytis nuo gripo ir kt.

 

DSC_2735 - Copy.JPG 

Panevėžio TLK skirtą padėką už profesionalų įstaigos pristatymą ir stendo informatyvumą parodos organizatoriai  įteikė direktoriui J. Narbutui (trečias iš kairės). Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Parodos organizatoriams paskelbus apdovanojimus, Panevėžio TLK įteikta padėka už profesionalų įstaigos pristatymą ir stendo informatyvumą.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.