Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasų konferencijoje apžvelgtas veiklos dvidešimtmetis
Naujienos
Ligonių kasų konferencijoje apžvelgtas veiklos dvidešimtmetis
2012-01-27

Sausio 26 dieną Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įsteigimo 20-mečiui pažymėti Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje buvo surengta ligonių kasų trečioji metinė konferencija „Ligonių kasos Lietuvoje. Kas nuveikta per 20 metų?“.

Konferencijoje dalyvavo sveikatos, socialinės apsaugos, kitų valstybės institucijų, savivaldybių, pacientų organizacijų atstovai, Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariai, svečiai iš Estijos, Moldovos, Vokietijos, įvairių šalies gydymo įstaigų, universitetų, ligonių kasų darbuotojai, žodžiu, visi suinteresuotieji privalomojo sveikatos draudimo bei visos sveikatos apsaugos sistemos sėkminga raida (iš viso – apie 300 žmonių).

Konferenciją atidarė ir pagrindinį pranešimą perskaitė VLK direktorius Algis Sasnauskas. Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus linkėjimus konferencijos dalyviams ir padėką už nuveiktus darbus perdavė Ministro Pirmininko patarėja Eglė Stonkutė. „Būti savo šalies piliečių sveikatos garantu“ skamba ambicingai, skamba įpareigojančiai, skamba atsakingai, tačiau būtent to ir tikiuosi iš savo šalies sveikatos apsaugos sistemos asmeniškai kaip pilietis, kaip šeimos žmogus, kaip atsakingas valstybės pareigūnas. Net jei sutikčiau, kad kol kas ne visos viltys ar lūkesčiai, kalbant apie piliečių sveikatos garantavimą, pildosi, bet negaliu nepasidžiaugti, kad mes turime į ką jas sudėti, patikėti“,– sakoma sveikinime (visas Andriaus Kubiliaus sveikinimo tekstas >>>).

Konferencijoje buvo aptarta Lietuvos ir kitų pasaulio šalių privalomojo sveikatos draudimo padėtis, palygintos mūsų ir užsienio šalių privalomojo sveikatos draudimo įgyvendinimo aktualijos. Tokių palyginimų nestokojo ekspertas iš Vokietijos Markus Schneider. Apie pacientui teikiamas privalomojo sveikatos draudimo galimybes kalbėjo Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė, apie įvairius teisinio privalomojo sveikatos draudimo reguliavimo aspektus pranešimą skaitė advokatė Dalia Zeleckienė, ligonių kasų partnerių – gydymo įstaigų – vardu pasisakė Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas Stasys Gendvilis. (visi konferencijos pranešimai >>>)

VLK ir šiuo metu Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose bei Klaipėdoje veikiančios teritorinės ligonių kasos atstovauja apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu interesams ir atsako už jų sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimą Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.