Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK: ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymo procesas sėkmingai įsibėgėjo
Naujienos
VLK: ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymo procesas sėkmingai įsibėgėjo
2013-03-14

Teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymo procesas vyksta sklandžiai. Šiuo metu derinami sutarčių projektai, sprendžiami dėl jų kylantys klausimai. Abiem pusėms baigus derinti minėtas sutartis, jos bus kuo greičiau pasirašomos, siekiant užtikrinti tinkamą gyventojams suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.  

Taip Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariams pristatė dabartinę ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymo situaciją.  

VLK atkreipia dėmesį į tai, kad VLK direktoriaus įsakymu dar š. m. kovo 7 d. teritorinėms ligonių kasoms buvo paskirstytos PSDF lėšos. Pagal dabar galiojančią tvarką per 10 darbo dienų nuo TLK biudžeto patvirtinimo dienos teritorinės ligonių kasos privalo gydymo įstaigas, vaistines, optikas informuoti apie prasidedantį sutarčių sudarymo procesą, pateikti jiems sutarties projektą, kurį per mėnesį turi suderinti abi šalys, kad sutartį būtų galima pasirašyti. Teritorinės ligonių kasos turės informuoti minėtas įstaigas ir tais atvejais, kai sutartis nebus sudaroma, ir nurodyti tokio sprendimo motyvus.  

Taigi sutarčių sudarymo procesas vyksta sklandžiai, įprasta tvarka. VLK ir TLK stengiasi, kad sutarčių derinimo procesas baigtųsi kuo greičiau ir nedelsiant būtų pasirašomos sutartys su minėtomis įstaigomis.  

VLK primena, kad sutarčių sudarymo procesas kasmet vyksta panašiai, jis nusikelia ir į kovo bei balandžio mėnesius. Pavyzdžiui, pernai paskutinės sutartys su gydymo įstaigomis buvo pasirašytos balandį. Todėl žmonėms nereikėtų nerimauti dėl viešoje erdvėje pasigirdusių nuogąstavimų, esą, ligonių kasos vėluoja sudaryti sutartis ir dėl to gali nukentėti pacientai. Tai netiesa.  

Šių metų sutartys su gydymo įstaigomis bus pasirašomos tokiomis pat sąlygomis kaip ir pernai, siekiant užtikrinti iki šiol pasiektą asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo lygį. Už šias paslaugas bus mokama taikant tą pačią šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę (šiuo metu mažiausia balo vertė – 0,89 lito).  

Kol naujos sutartys nepasirašytos, už gyventojams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas atsiskaitoma pagal praėjusių metų sutarčių sąlygas. Sutarties pratęsimo laikotarpiu vienam mėnesiui skiriama 90 proc. 1/12 praėjusių metų sutartyje numatytos sumos. Susidaręs skirtumas mokant už suteiktas paslaugas pagal senas sutartis bus kompensuojamas pasirašius naujas sutartis su gydymo įstaigomis.  

Taip pat Seimo Sveikatos reikalų komitete buvo tariamasi dėl dabartinio sveikatos priežiūros paslaugų lygio išlaikymo pirmąjį šių metų pusmetį. Šiuo laikotarpiu paslaugoms numatytų PSDF biudžeto lėšų turėtų užtekti, tačiau antrąjį šių metų pusmetį prireiks papildomų lėšų. Todėl prašoma, kad Vyriausybė leistų naudoti PSDF biudžeto rezervo lėšas, padėsiančias užtikrinti tokį pat paslaugų prieinamumą žmonėms, koks buvo pasiektas 2012 metais ir koks bus išlaikytas 2013 metų pirmąjį pusmetį, leis įgyvendinti naujus įsipareigojimus, o suteiktų paslaugų išlaidas apmokėti pagal šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę, jos nemažinant.    

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos 
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja  
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445 
El. paštas lina.businskaite@vlk.lt