Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasų atstovė lankėsi Joniškio „Aušros“ gimnazijoje
Naujienos
Ligonių kasų atstovė lankėsi Joniškio „Aušros“ gimnazijoje
2018-11-06
Tęsdama paskaitų ciklą apie privalomojo sveikatos draudimo naudą, Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė lankėsi Joniškio „Aušros“ gimnazijoje. Specialistė gimnazijos bendruomenei paaiškino, kad tik apsidraudęs privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) žmogus gali jaustis saugiai. Ligos atveju apdraustojo paciento gydymo išlaidos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų.
 
Į susitikimą  su ligonių kasų atstove atėjusiems Joniškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenės nariams priminta, kad valstybės lėšomis draudžiami mokiniai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo arba profesinio mokymo programas, nepilnamečiai, studentai, studijuojantys pagal nuolatinės arba dieninės studijų formų programas, užimtumo tarnyboje užsiregistravę bedarbiai, vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų ar du vaikus ir daugiau nepilnamečių vaikų, pensijų arba šalpos kompensacijų gavėjai, neįgalieji, neįgalų žmogų slaugantieji. Už šiuos asmenis PSD įmokas sumoka valstybė. Kiti įmokas privalo mokėti patys arba už juos sumoka darbdavys.

 

 aušros gimnazija.jpg

Šiaulių TLK nuotr.


Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovė susitikime su gimnazistais pabrėžė, kad valstybės laiduojama asmens sveikatos priežiūra Lietuvos sveikatos sistemos įstaigose teikiama nemokamai, už šios priežiūros paslaugas iš paciento tik išskirtiniais atvejais gali būti reikalaujamas papildomas mokestis. Gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl gydymo paslaugų išlaidų apmokėjimo, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu pirminės ambulatorinės, o gavusiems šeimos gydytojo siuntimą – ir stacionarinės, reabilitacijos paslaugos, reikiami tyrimai ir konsultacijos yra kompensuojamos. Už šias paslaugas gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos PSDF biudžeto lėšomis.


Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė I. Kvedarienė paaiškino, kad, gaudami nemokamas odontologinės priežiūros paslaugas, apdraustieji turi primokėti už vaistus, odontologines ir kitas medžiagas, tačiau moksleiviams už šias medžiagas mokėti nereikia. Visiškai kompensuojamos odontologinės priežiūros paslaugos teikiamos vaikams ir dieninių bendrojo lavinimo mokyklų, profesinių mokyklų dieninių skyrių mokiniams, kol jiems sukanka 24 metai, socialiai remtiniems asmenims, pateikusiems savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena, socialinės paramos skyriaus pažymą.

 
Šiaulių TLK informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
 

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.