Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Korupcijos prevencijos klausimus aptarė tarp institucijų
Naujienos
Korupcijos prevencijos klausimus aptarė tarp institucijų
2018-12-18
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovės dalyvavo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos (VMI) inicijuotame pirmajame tarpinstituciniame prevencijos specialistų susitikime. Apvalaus stalo diskusijoje siekta pasidalinti patirtimi, idėjomis, kurios padeda institucijoms kurti aplinką be korupcijos.

Gruodžio 12-ąją vykusiame susitikime dalyvavusi VLK Korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos pirmininkė Jurgita Šilinaitė-Šermukšnienė savo skaitytame pranešime pabrėžė, kad ligonių kasos kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kaip sveikatos sistemos politikos formuotojos, ir gydymo įstaigomis bei vaistinėmis, priimamais sprendimais kuria aplinką, kurioje pacientas turi būti svarbiausias, maža to – patenkintas ir saugus.

 
Pranešimą renginyje skaitė VLK Korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos pirmininkė Jurgita Šilinaitė-Šermukšnienė. VLK nuotrauka.
 
„Ligonių kasų misija – būti sveikųjų ir sergančiųjų garantu, tai yra užtikrinti, kad kiekvienas iš mūsų gautume reikalingą sveikatos priežiūrą, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšos būtų naudojamos skaidriai ir efektyviai. Žinant šią misiją, suprantamas ir mūsų poreikis siekti, kad ir ligonių kasų darbuotojai, ir mūsų partneriai – gydymo įstaigos bei vaistinės – dirbtų kuo skaidriau", – sakė J. Šilinaitė-Šermukšnienė.
 
Pasak jos, ligonių kasų vykdoma korupcijos prevencija nukreipta dviem kryptimis: į vidų ir į išorę. Vidine orientuojamasi į ligonių kasų darbuotojų antikorupcinio sąmoningumo didinimą, o išorine siekiama prevencinėmis, stebėsenos ir kontrolės priemonėmis daryti poveikį kitų sveikatos sistemos dalyvių elgesiui. Susitikime pristatytos ligonių kasų vykdomos priemonės.
 
Pavyzdžiui, viena iš labai svarbių ligonių kasų teikiamų elektroninių paslaugų leidžia patiems gyventojams tiesiog internetu sužinoti, kiek kainavo jų gydymas ir kompensuojamieji vaistai. Tai padeda išvengti situacijų, kai gydymo įstaigoje prašoma susimokėti už sveikatos priežiūros paslaugą, kuri jau buvo apmokėta PSDF biudžeto lėšomis.

Apvaliojo stalo diskusijoje dalyvavo 27 institucijos, o pranešimus skaitė atstovai iš VMI, SAM, Žemės ūkio ministerijos, Aplinkos ministerijos, Policijos departamento, Lietuvos energijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Nacionalinės mokėjimo agentūros. Susitikimo pabaigoje dalyviai sutarė organizuoti tokius susitikimus nuolat ir tokiu būdu burti tarpinstitucinę korupcijos prevencijos specialistų bendruomenę.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.