Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai – labiau prieinami pacientams
Naujienos
Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai – labiau prieinami pacientams
2015-09-23

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės įsakymu patobulinta Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų bei daugiafazių kontrastinių kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų atlikimo tvarka.

 

Nuo šių metų vasaros pradžios įsigaliojo vasario mėn. patvirtinta brangiųjų tyrimų atlikimo tvarka, parengta vadovaujantis mokslo įrodymais apie kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų jautrumą tam tikrai ligai ar būklei diagnozuoti, ar ligos išplitimui įvertinti. Tvarka parengta atsižvelgiant į pagrindinius sveikatos sistemos funkcionavimui svarbius dalykus, tokius kaip sveikatos priežiūros įstaigų turimi brangūs medicinos prietaisai, Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto galimybės, būtinumas užtikrinti tyrimų prieinamumą ir saugumą, reguliuoti pacientų srautus ir eiles gydymo įstaigose, valdyti medicininę apšvitą.

 

 

 Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka.

 

Gavus gydytojų specialistų siūlymus supaprastinti procesą dėl kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų pasirinkimo, Sveikatos apsaugos ministerijoje įvyko išplėstinis posėdis su siūlymus pateikusiais sveikatos priežiūros specialistais ir nutarta brangiųjų tyrimų atlikimo tvarką kiek patobulinti. Naujuoju sveikatos apsaugos ministrės įsakymu, patvirtintu šių metų rugsėjo pradžioje, nustatyta, kad, jei pacientui ligai diagnozuoti, ar jos išplitimui įvertinti galima atlikti arba kompiuterinės tomografijos tyrimą, arba magnetinio rezonanso tyrimą, sprendimą dėl tyrimo rūšies priima pacientą siunčiantis gydytojas ir siuntime nurodo tokio sprendimo motyvus. Šį įsakymą rengusi darbo grupė tęsia diskusijas dėl kitų šios srities aktualių klausimų.

 

Plėtojant e. sveikatos sistemą, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais įgyvendina projektą „Nacionalinės medicininių vaizdų archyvavimo ir mainų informacinės sistemos ir jos pagrindu teikiamų elektroninių paslaugų sukūrimas", projekto kodas Nr. VP2-3.1-IVPK-10-V-01-014. Įgyvendinus šį projektą, pradės funkcionuoti Nacionalinė medicininių vaizdų archyvavimo ir mainų posistemė (toliau – MedVAIS), kuri sudarys sąlygas tiek pacientams, tiek sveikatinimo paslaugų dalyviams MedVAIS posistemėje saugoti radiologinių tyrimų rezultatų skaitmeninius vaizdus ir prireikus juos peržiūrėti pakartotinai.

 

Daugiau informacijos:

Sveikatos apsaugos ministerija
    Asmens sveikatos priežiūros departamentas
    Antrinio ir tretinio lygio koordinavimo skyrius
    Inga Cechanovičienė, tel. (8 5) 266 1478, inga.cechanoviciene@sam.lt


 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

 http://sam.lrv.lt