Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Klinikinio kodavimo pamokos – gydymo įstaigų deleguotiems specialistams
Naujienos
Klinikinio kodavimo pamokos – gydymo įstaigų deleguotiems specialistams
2014-06-04

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai nuo 2010 m. rengia klinikinio kodavimo mokymus gydymo įstaigų specialistams, kurie atsakingi už duomenų apie gydytus pacientus pateikimą į specialias duomenų bazes. Tokie mokymai rengiami nuolat, siekiant užtikrinti, kad perėjimas prie naujos apmokėjimo už paslaugas sistemos vyktų sklandžiai, nedarant klaidų.

 

 DSC_1446 - Copy.JPG

Klinikinio kodavimo mokymai Panevėžio ligoninėje. Nuotrauka Panevėžio TLK.

 

2013 m. surengti 8 mokymai, juose dalyvavo daugiau kaip 500 gydymo įstaigų specialistų. Šiemet 12 mokymų dalyvavo daugiau kaip 700 ligoninių atstovų, jie vyko VLK ir ligoninėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Šie „mokslo metai" baigėsi gegužės 29 d. mokymais Panevėžio ligoninėje, tačiau VLK specialistai jau pradeda rengtis naujiems, kurie prasidės rudenį.

 

 DSC_1456 - Copy.JPG

Klinikinio kodavimo mokymai Panevėžio ligoninėje. Pranešimą skaito VLK Klinikinio kodavimo skyriaus vedėja
Tatjana Golubajeva. Nuotrauka Panevėžio TLK.

 

Mokymai rengiami įvairiomis temomis:  simptomų, traumų, dažnų chirurginių ligų, vidaus ligų bei reanimacijos skyriuose gydomų pacientų diagnozių ir intervencijų kodavimo, cukrinio diabeto, navikų, akušerinių ir ginekologinių ligų, naujagimių ligų kodavimo klausimais.

Kaip minėta, tikslus kodavimas reikalingas pereinant prie  paslaugų apmokėjimo pagal Lietuvoje diegiamą giminingų diagnozių grupių (DRG) metodą.

Tokie mokymai ypač svarbūs tiems, kurie registruoja aktyviojo stacionarinio gydymo ir dienos chirurgijos paslaugas, tobulinantiems kodavimo įgūdžius ir taisantiems netinkamus įrašus sistemoje. Jų tikslas – supažindinti su kodavimo taisyklėmis ir patarti, kaip tinkamai žymėti gydomų pacientų diagnozes ir medicinines intervencijas. Šios žinios reikalingos ligoninių specialistams, siekiant užtikrinti statistinių duomenų apie pacientams suteiktas paslaugas kokybę bei tikslų gydymo atvejų klasifikavimą pagal DRG metodą.

Kodavimo duomenys naudojami statistikai, ligoninių veiklos analizei ir vertinimui,  jie reikalingi rengiant ataskaitas pacientams apie  jiems suteiktas  paslaugas, jų kainas. Be to, ši informacija reikalinga planuojant ir skiriant lėšas paslaugų apmokėjimui. Ligonių kasos juos naudoja finansavimo modeliavimui, pvz., bazinei aktyviojo gydymo atvejo kainai ir koeficientams apskaičiuoti, gydymo įstaigų pajamoms modeliuoti.

Minėti mokymai – anaiptol ne vienintelis būdas gerinti gydymo įstaigų darbuotojų kvalifikaciją klinikinio kodavimo srityje. Dėl sudėtingų kodavimo atvejų medikus ir medicinos statistikus kasdien konsultuoja VLK Klinikinio kodavimo skyriaus specialistai el. paštu kodavimas@vlk.lt

Be to, VLK nuo 2013 m. kas ketvirtį leidžia teminius elektroninius Klinikinio kodavimo biuletenius.

Daugiau informacijos apie klinikinį kodavimą galima rasti VLK interneto svetainės skyriuje „Viskas apie klinikinį kodavimą".

 

 

Informacija žiniasklaidai:

Ryšių su visuomene skyrius

 

Informacija medikams:

Klinikinio kodavimo skyrius